Kiedy kupię nowego storczyka, zawsze robię tę jedną rzecz. Dzięki temu obsypuje się kwiatami

i

Autor: Shutterstock

Kwiaty doniczkowe

Tylko 20 g tej przyprawy odratuje nawet marniejącego storczyka. Będzie rósł jak na sterydach. Odżywka do storczyków

2024-06-11 15:43

Zauważyłaś, że Twój ukochany storczyk marnieje - liście żółkną, a kwiaty opadają? Reaguj natychmiastowo. Wsyp do doniczki 20 g tej przyprawy. Dla storczyków ma ona działanie zbawienne i odratuje nawet marniejące kwiaty. Twój storczyk odżyje i będzie zachwycać bujnymi kwiatami przez długi czas. Ta naturalna i domowa odżywka do storczyków znajduje się w każdym domu.

Wsyp 20 g przyprawy do doniczki storczyka. Odratuje nawet marniejące kwiaty

Storczyki niewątpliwie skradły serca Polek, które dwoją się i troją, aby te cieszyły oko kolorowymi kwiatami. Prawda jest taka, że czasami może poświecić pielęgnacji storczyka naprawdę mnóstwo czasu, a on jak na złość nie wypuszcza nowych pąków. Co w zrobić w takiej sytuacji, aby odratować roślinę? Jeśli zauważyłaś, że Twoja roślina marnieje, a jego kwiaty opadają, od razu reaguj. Tu wystarczy domowa odżywka do storczyków, która sprawi, że kwiat odżyje i będzie rósł jak szalony. Wsyp około 20 g cynamonu do ziemi swojego storczyka lub wsadź w glebę laskę cynamonu. Ta popularna przyprawa ma właściwości przeciwgrzybiczne. Dodany do ziemi, zabezpieczy ją przed rozwojem bakterii, atakiem licznych chorób, na które szczególnie narażone są storczyki. W efekcie storczyk odżyje i będzie pięknie kwitnąć.

Jak dbać o storczyka, aby pięknie kwitł?

Choć storczyki nie są zbyt wymagającymi w pielęgnacji roślinami, to jednak nie wybaczają błędów. Jak dbać o storczyka, aby pięknie kwitł? Po pierwsze to rośliny, które trzeba dość często podlewać, jednocześnie uważając, aby jej nie przelać. Najlepszym rozwiązaniem jest nawilżanie, czyli raz w tygodniu podlej storczyka, a po chwili usuń nadmiar wody z podstawy doniczki. Należy je nawozić 2 razy w miesiącu. Zimą zaprzestać nawożenia w ogóle.

Storczyki - pielęgnacja. Podlewanie storczyków
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki