Te osoby rozwodzą się najczęściej

i

Autor: Shutterstock Te osoby rozwodzą się najczęściej

Przyczyny rozwodów

Mediator sądowy wymienia 3 typy ludzi, które nie stworzą szczęśliwego małżeństwa. Te zaburzenia są częstą przyczyną rozwodów

2023-03-09 7:25

Mediator sądowy wymieniła trzy typy osób, których małżeństwa i związki mają nikłe szanse na przetrwanie. Katarzyna Nowosielska, która z wykształcenia jest prawnikiem i mediatorem sądowym wskazała na zaburzenia osobowości, które najczęściej są wpisywane w opinii psychologa w pozwach rozwodowych. Jak rozpoznać toksyczną osobę zanim wplączesz się w relację?

Mediator sądowy wymienił typy osób, które się rozwodzą

Rozwód to niewątpliwie dla człowieka jeden z najbardziej traumatycznych momentów w życiu. Przyczyn rozwodów jest naprawdę wiele. Często mówi sie o niedopasowaniu, wypaleniu się uczucia łączącego dwoje ludzi. Kasia Nowosielska, która z wykształcenia jest prawnikiem oraz mediatorem sądowym, w jednym ze swoich postów na Instagramie nawiązała właśnie do przyczyn rozwodów. Wymieniła trzy typy zaburzeń osobowości, które są najczęściej wpisywane w orzeczeniu wydanym przez psychologa w pozwie rozwodowym. - W pozwach o rozwód opinie psychologów często wskazują na te zaburzenia u jednego z małżonków. One utrudniają stworzenia zdrowej relacji - wskazuje prawniczka. Chodzi o narcyzm, borderline i skłonności psychopatyczne. Jak je rozpoznać, aby uniknąć związku z toksycznym człowiekiem?

Te 3 zaburzenia osobowości przyczyniają się do rozwodu

Zajmująca się mediacjami sądowymi Katarzyna Nowosielska wymieniła trzy typy zaburzeń osobowości, które uniemożliwiają stworzenie zdrowej relacji. Po czym poznać osobę toksyczną?

  • Narcyzm - zaburzenie, które objawia się przesadnym poczuciem własnej wartości i uprawnień, a także intensywnym dążeniem do zdobycia podziwu i uznania innych. "Osoba o narcystycznym rysie osobowości uważa, że jest najwspanialsza. Nie widzi, jak sama przyczynia się do psucia relacji, nie widzi swojej winy. Wszystko jest winą drugiej osoby" - podkreśla Nowosielska.
  • Borderline - osoby, które cierpią na to zaburzenie, są niestabilne emocjonalnie, często zmienia im się nastrój, bardzo szybko się denerwują, miewają lęki i niekontrolowane wybuchy gniewu, zachowują się nieadekwatnie do sytuacji.
  • Osoba o psychopatycznym rysie osobowości - to człowiek pozbawiony empatii. Jak podkreśla mediatorka, taka osoba nie rozumie drugiego człowieka i bywa chłodna w okazywaniu emocji.
Sonda
Miałeś/aś kiedyś do czynienia z osobą z zaburzeniami osobowości?
Zachowania niszczące związek. Co to takiego wyjaśnia Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany