Producent trumien Zbigniew Lindner: NAGIE PIERSI pasują do trumien - ZDJĘCIA!

2011-10-19 21:05

Nie mają na sobie nic prócz... farby. I butów na wysokim obcasie. Piękne dziewczyny pozują na trumnach produkowanych w Wągrowcu (woj. wielkopolskie). Taki sposób na reklamę wymyślił sobie Zbigniew Lindner, właściciel trumniarskiej firmy. Uważa, że nagie piersi idealnie prezentują się na tle jego wyrobów.

Nagie dziewczyny i trumny znalazły się obok siebie na kartach kalendarza zamówionego przez pana Zbigniewa.

To już trzecia edycja tego wydawnictwa. W poprzednich modelki były jednak w bieliźnie. Teraz staniki i majtki zastąpiła farba do malowania ciała. Dziewczyny pokolorowano tak, by symbolizowały niektóre kraje europejskie. Czasem są to barwy narodowe, innym razem - narodowe stroje. I tak np. "Polka" jest biało-czerwona, a "Ukrainka" żółto-niebieska. Na "Niemce" namalowano zaś strój bawarski.

Trumna to nie symbol religijny

- Chcieliśmy trochę odmitologizować śmierć. Myślę, że nam się to udało - mówi pan Zbigniew. Nie uważa też, że jego projekt mógłby obrażać czyjeś uczucia religijne.

- Trumna nie jest symbolem religijnym. Trumna to mebel - przekonuje. I dodaje, że pod względem reklamowym kalendarz to strzał w dziesiątkę.- Niektórzy się oburzali, inni gratulowali odwagi i pomysłu - mówi. Ale cel został osiągnięty: nikt nie był obojętny.