Te kuchenne przedmioty przynoszą pecha

i

Autor: Shutterstock

Tego lepiej nie mieć

Te przedmioty z Twojej kuchni przyniosą Ci pecha! Wierzenia i przesądy o tym, dlaczego plastik jest lepszy od porcelany

2022-09-23 10:05

Każdy z nas pragnie szczęścia, spokoju i spełnienia w miłości. Według ludowych przesądów często sami sprowadzamy na siebie pecha. Okazuje się, że nawet tak prozaiczne rzeczy jak kuchenne przedmioty mogą na nas zesłać złe duchy i demony. Przygotowaliśmy listę przedmiotów kuchennych, które według przesądów przynoszą pecha i lepiej ich nie mieć u siebie w domu. Zobacz, jakie rzeczy mogą ściągnąć na Ciebie pecha.

Kuchenne przedmioty, które przynoszą pecha!  

Według dawnych przesądów niektóre z przedmiotów domowego użytku mogą odpowiadać za złą energie w domu i sprawić, że wszyscy domownicy staną się nieszczęśliwi i nic im nie będzie wychodzić. Część z nich masz w kuchni. Zobacz, jakich rzeczy lepiej nie mieć w swoim domu. Przynoszą one pecha i przyciągają złą aurę.

Kuchenne przedmioty na pecha: zepsute urządzenia

Wszelkiego rodzaju zepsute i niedziałające urządzenia to aż proszenie się o kłopoty. Według przesądów takie przedmioty sprawiają, że przyciągasz do siebie złą energię i Twoje życie staje się zepsute jak owe urządzenie. Jeżeli zatem masz w szafce niedziałający toster lub stary ekspres do kawy to lepiej się go pobądź. 

Zobacz także: Jak pielęgnować dłonie jesienią i zimą? Rewelacyjny przepis na gładkie i nawilżone dłonie

Kuchenne przedmioty na pecha - potłuczona porcelana

Według zasad feng shui naczynia mogą symbolizować dobrobyt, o ile są w jednym kawałku. Zniszczona lub co gorsza, potłuczona porcelana to symbol kłótni w rodzinie i zwiastuj rychłego rozpadu związku. Tego chyba nie chcesz.  

Kuchenne przedmioty na pecha - puste butelki i słoiki

Co prawda w Rosji puste butelki stawione na podłodze mogą przynieść szczęście to jednak o wiele częściej uważaj się, że są one zwiastunem pecha. Puste butelki i słoiki mogą symbolizować pustkę w Twoim życiu. Nadmierne zbieractwo i chomikowanie może prowadzić do wielu nieszczęść i utraty kontroli nad własnym życiem.