Do Niemiec już nie wjedziesz! Z powodu koronawirusa zamykają granice!

2020-04-08 14:02 gk
Kontrole graniczne na przejściu w Kołbaskowie
Autor: DOMIN

Pomimo, iż na granicy polsko-niemieckiej ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa obowiązują już od kilku tygodni, w najbliższym czasie czekają nas kolejne zmiany. Obecnie osoby wjeżdżające na teren Polski muszą liczyć się z licznymi utrudnieniami i obowiązkową, 14-dniową kwarantanną. Od najbliższego piątku z podobną sytuacją spotkają się osoby wjeżdżające na terytorium Niemiec.

W piątek, 10 kwietnia zmieniają się przepisy dotyczące wjazdu na terytorium Niemiec. Podobnie jak ma to miejsce obecnie w Polsce, obywatele Niemiec, obywatele UE i krajów strefy Schengen lub osoby z tytułem pobytowym w Niemczech, które powracają po co najmniej kilkudniowym pobycie za granicą do swojego miejsca zamieszkania, podlegać będą obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Kwarantannie nie będą musieli poddawać się m.in. osoby, które przekraczają granicę codziennie, z racji wykonywanej pracy, pracownicy firm transportowych, przewożący towary, a także osoby, które podróżują w tranzycie w drodze do kraju swojego stałego pobytu (np. Polacy przejeżdżający z Francji przez Niemcy w drodze do Polski).

Co jest bardzo istotne, osoby podróżujące bez uzasadnionego powodu, nie będą mogły wjechać na terytorium Niemiec. Dotyczy to m.in. odwiedzin rodziny w okresie świątecznym czy nawet odebrania kogoś z lotniska. Takie sytuacje będą uznawane przez niemiecką policję jako uzasadniony powód wjazdu do Niemiec.

Nowe ograniczenie obowiązywać będzie do odwołania, jednak będzie także na bieżąco weryfikowane w kontekście zasadności i współdziałania z innymi ograniczeniami obowiązującymi w Niemczech.

Czytaj też: Jak robić zakupy podczas epidemii koronawirusa?

Przypomnijmy, na terenie województwa zachodniopomorskiego czynne są obecnie trzy przejścia graniczne: Krajnik Dolny - Schwedt, Kołbaskowo - Pomellen i Świnoujście - Garz. Pozostałe zostały czasowo zamknięte w związku z epidemią koronawirusa.

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.