Szczeniakom groziła ŚMIERĆ z głodu i wyziębienia. Uratowali je strażacy

i

Autor: OSP Zalasowa Szczeniakom groziła ŚMIERĆ z głodu i wyziębienia. Uratowali je strażacy

Szczeniakom groziła ŚMIERĆ z głodu i wyziębienia. Uratowali je strażacy

2019-12-03 13:35

Tym razem druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej pomogli nie ludziom, tylko zwierzętom. Siedem szczeniaków zostało uwięzionych pod stodołą. Przed śmiercią z głodu i wyziębienia wybawiła je akcja ratownicza, która choć bardzo skomplikowana, zakończyła się pełnym sukcesem. Małe pieski są już bezpieczne, teraz szukają nowego domu.

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek, 29 listopada. Właścicielka nieruchomości poinformowała strażaków z OSP Zalasowa, że spod stodoły wydobywają się głosy uwięzionych zwierząt. Druhowie przystąpili do akcji ratowniczej, która okazała się dużo bardziej skomplikowana niż początkowo przypuszczano. Próba wydrążenia podkopu i wypuszczenia szczeniaków tą droga skończyła się niepowodzeniem.

Strażacy poradzili sobie w inny sposób. Najpierw przesunęli zgromadzone w stodole zapasy siana, a potem ponacinali belki konstrukcyjne w taki sposób, by szczeniaki mogły wydostać się z pułapki. 

Zwierzęta szukają teraz nowego domu. Numer kontaktowy w tej sprawie można znaleźć na stronie internetowej gminy Ryglice.