Tarnów na wakacje. Spotkanie z policjantem, Reksiem, strażakiem, Świnką Peppą i Kubusiem

2020-06-30 8:07 Łukasz Grygiel
Wakacje w bibliotece
Autor: Łukasz Grygiel Wakacje to czas m.in na czytanie książek i spotkań z ciekawymi bohaterami

Sporo atrakcji dla najmłodszych tarnowian przygotowała miejska biblioteka w Tarnowie. Z uwagi na sytuacje epidemiologiczną będą to kameralne zajęcia i letnie zabawy w plenerze.


Przygotowano m.in. zajęcia pod nazwą „Kredowisko”. Dzieci w wyznaczonym miejscu przed biblioteką będą mieć możliwość wysłuchania krótkich bajeczek oraz namalowania ulubionej postaci książkowej za pomocą kredy na kartonie.


- Zaplanowaliśmy tzw. głośne czytania oraz gry i zabawy związane i skoncentrowane wokół słowa pisanego. Będą również zabawy taneczne i rysunkowe - zachęca Ewa Stańczyk z biblioteki publicznej.

POSŁUCHAJ. O WAKCYJNYCH PLANACH W BIBLIOTECE MÓWI EWA STAŃCZYK

„Czytanie pod chmurką” to także okazja do poznania niezwykłych przygód sympatycznych i lubianych bohaterów książkowych. O Franklinie, Reksiu, Tupciu Chrupciu czytać będą m.in. bibliotekarze.

- Jedną z atrakcji będzie również spotkanie z policjantem, który nie tylko opowie o swojej codziennej pracy, ale także będzie przestrzegał najmłodszych przed tym, czego unikać i jak bezpiecznie zachowywać się podczas wakacji. Odwiedzi nas również strażak i żołnierz - dodaje Ewa Stańczyk.

 

O wszystkich bezpłatnych atrakcjach przeczytacie również na stronie internetowej biblioteki KLIKNIJ TUTAJ