Groza w Toruniu. Strzelił do niego z wiatrówki i... nie poniesie konsekwencji!

2021-07-27 10:46
Wiatrówka
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Groza w Toruniu. 27-latek strzelił do niego z wiatrówki / Zdjęcie poglądowe

Niecodziennie i niepokojące zdarzenie w Toruniu. W miniony piątek (23.07.2021) Straż Miejska została powiadomiona przez kierowcę ciężarówki o strzale, który oddał w jego kierunku nieznany sprawca. Okoliczności tej sprawy są zaskakujące. 27-latek za swój czyn nie poniesie drastycznych konsekwencji.

Groza w Toruniu. 27-latek strzelił do niego z wiatrówki!

Całe zdarzenie miało miejsce u zbiegu Trasy Prezydenta Władysława Raczkiewicza i ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu. Strażnicy miejscy przekazali, że 23 lipca ok. godziny 15:30 zostali powiadomieni przez kierowcę tira o strzale, który ktoś oddał w jego kierunku z wiatrówki. - Pocisk uszkodził boczną szybę w jego pojeździe. Strzał miał paść z terenu ogródków działkowych usytuowanych w pobliżu jezdni. Strażnicy natychmiast podjęli próbę odnalezienia strzelca. Po krótkich poszukiwaniach udało się zatrzymać 27-letniego mężczyznę z wiatrówką - przekazuje Adam Kowalski z SM w Toruniu.

Czytaj też: Potrącenie rowerzysty w Toruniu! Cyklista w szpitalu [ZDJĘCIA]

Mężczyzna przyznał się, że oddał strzał w kierunku pojazdu ciężarowego. Strzelec został przekazany policji, która prowadzi dalsze czynności - dodał strażnik miejski z grodu Kopernika.

Strzelił z wiatrówki w ciężarówkę w Toruniu. Policjant komentuje

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z biurem prasowym KMP w Toruniu. Asp. Wojciech Chrostowski przekazał nam, że... policja nie prowadzi w tej sprawie postępowania.

- Strzał został oddany z terenów działkowych. Mężczyzna strzelał do tarczy i w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia pocisk trafił w samochód. Sprawca i kierowca dogadali się w kwestii pokrycia kosztów. Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia i nie prowadzimy postępowania - wyjaśnił asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Groźne zdarzenie przy wyjeździe z Torunia. Policjanci nie mogli w to uwierzyć!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE