Próbował desperackiego kroku

26-latek po narkotykach jechał przez Sopot. Wpadł na szalony pomysł! Policjantów zamurowało

2023-06-19 14:47

26-latek z powiatu wejherowskiego (woj.pomorskie) został zatrzymany na terenie Sopotu. Młody kierowca natychmiast wzbudził podejrzenie miejscowych policjantów. Gdy jego grzechy wyszły na jaw, delikwent próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę! Grozi mu 10 lat więzienia.

To było pracowite, czwartkowe (15 czerwca 2023 r.) popołudnie dla sopockich policjantów. Około godziny 14:00 funkcjonariusze z "drogówki" zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych. To był dopiero początek jego kłopotów. - Gdy tylko funkcjonariusze podeszli do auta i kierowca uchylił szybę, od razu wyczuli oni wydobywający się z wnętrza zapach marihuany - wyjaśnia podkom. Lucyna Rekowska z KMP w Sopocie. Już wtedy policjanci wiedzieli, że będą mieli do czynienia ze sprawą kryminalną, ale młodemu mężczyźnie najwyraźniej było mało.

Sopot: Próbował wręczyć łapówkę policjantom!

Policjanci podejrzewali 26-latka o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków, więc sprawdzili samochód i na fotelu pasażera znaleźli dwa woreczki z białą substancją. Gdy tylko mieszkaniec powiatu wejherowskiego usłyszał od policjantów, że zostaje zatrzymany jako osoba podejrzana o posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem postanowił załatwić sprawę w inny sposób, czym ściągnął na siebie kolejne kłopoty.

- W zamian za odstąpienie od zatrzymania go, wyrzucenie narkotyków i zapomnienie o sprawie zaproponował on policjantom drogówki swój utarg, który tego dnia zarobił na handlu owocami. Następnie mężczyzna wyciągnął z portfela plik banknotów i włożył je do notatnika policjanta. W tym momencie funkcjonariusz zabezpieczył gotówkę w kwocie 3 090 złotych i siedzącego za kierownicą 26-latka doprowadzono do policyjnej celi - informuje "Super Express" podkom. Lucyna Rekowska.

26-latkowi z powiatu wejherowskiego grozi 10 lat więzienia

Oficer prasowa sopockiej komendy dodaje, że badanie śliny potwierdziło u kierowcy obecność marihuany oraz amfetaminy. Następnie pobrano od niego krew do dalszych badań. Do tego biegły zbadał zabezpieczone w aucie substancje i potwierdził, że to amfetamina, z której można przygotować 45 porcji środka psychotropowego. 26-letni mężczyzna stracił też prawo jazdy, które policjanci elektronicznie zatrzymali. Ponadto jego pojazd został odholowany na parking policyjny.

Zebrane w sprawie dowody policjanci przekazali do prokuratury i doprowadzili tam zatrzymanego 26-latka. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut wręczenia policjantom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od zatrzymania, za co grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków psychotropowych i kierowania pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem narkotyków. Za te przestępstwa grozi odpowiednio kara do 3 i 2 lat więzienia. Po przesłuchaniu prokurator dodatkowo zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

- Za popełnione wykroczenie nieustąpienia pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych policjanci ukarali 26-letniego sprawcę mandatem w wysokości 1500 złotych i na jego konto trafi 15 punktów karnych - podsumowuje policjantka z Sopotu.

Sonda
Czy kary dla handlarzy narkotyków powinny być wyższe?
Rozbili gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami śląskiego klubu sportowego
Listen on Spreaker.