Zmiana kwalifikacji czynu w sprawie śmiertelnego wypadku na promie  zabójstwo dziecka, samobójstwo matki

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Matka i 7-latek nie żyją. Szok! Prokuratura: Zabójstwo dziecka, samobójstwo matki. Tragedia na Morzu Bałtyckim

2023-07-01 10:29

Nowe fakty w sprawie tragedii, do której doszło na Morzu Bałtyckim, kiedy to z promu wypadł 7-letni chłopiec, a potem jego matka. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w sprawie zabójstwa dziecka i samobójstwa jego matki.

- W wyniku podjętych czynności w sprawie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącej śmierci dwojga polskich obywateli aktualnie śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w sprawie zabójstwa dziecka i targnięcia się na życie przez matkę – przekazała PAP w sobotę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

To zupełnie inna wersja wydarzeń, która zaraz po wypadku przedostała się do mediów. Wówczas mówiono o tym, że za burtę wypadł 7-letni chłopiec, a za nim skoczyła matka, próbując ocalić swoje dziecko.

Tragedia na Morzu Bałtyckim. Syn i matka wypadli za burtę. Szokujące ustalenia prokuratury

Śledztwo w tej sprawie prowadzi także szwedzka prokuratura. - Wszczęliśmy wstępne śledztwo, w którym kwalifikacja przestępstwa - to morderstwo, ale nie ma podejrzanego. Śledztwo ma na celu próbę wyjaśnienia, co się stało (na promie) - informowała w piątkowym komunikacie prokurator Stina Brindmark z prokuratury w Karlskronie. 

Matka i jej synek nie żyją. Jak doszło do tragedii?

W czwartek po południu z płynącego z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony promu Stena Spirit wypadł 7-letni chłopiec, a za nim skoczyła 36-letnia kobieta - matka dziecka. Statek zawrócił. Natychmiast zwodowano łódź, która wzięła udział w akcji poszukiwawczej. Po około godzinie kobieta i dziecko zostali odnalezieni i zabrani do szpitala w Karlskronie. Na miejscu pracowały służby ratownicze ze Szwecji oraz Polski z wykorzystaniem statków oraz helikopterów. W piątek rano rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka poinformował, że chłopiec i kobieta zmarli.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Umiesz pływać?
Pokój zbrodni - zabójstwo Anastazji
Listen on Spreaker.