"Mikołaje na motocyklach" zalali Trójmiasto dobrem! Mieszkańcy zachwyceni przejazdem

2019-12-02 14:30 PT
Mikołaje na motocyklach zalali Trójmiasto dobrem! Mieszkańcy zachwyceni przejazdem
Autor: KMP Gdańsk "Mikołaje na motocyklach" zalali Trójmiasto dobrem! Mieszkańcy zachwyceni przejazdem

Za nami już 17. edycja akcji charytatywnej pod hasłem "Mikołaje na motocyklach". Poprzebierani kierowcy jednośladów przejechali spod stadionu w Letnicy aż do Gdyni, by pomóc potrzebującym dzieciom. Ponownie sprawili przy tym dużo radości mieszkańcom Trójmiasta. Głosy niezadowolenia z chwilowych utrudnień w ruchu nie przebijają się przez komentarze pochwalające ideę tego oryginalnego przedsięwzięcia. Na trasie ustawiły się setki obserwatorów, czekających na sznur mknących Mikołajów.

Motocykliści wyruszyli spod Stadionu Energa Gdańsk. Przejechali głównymi ulicami przez Gdańsk i Sopot, by dotrzeć na gdyński Skwer Kościuszki. To tam odbył się finał imprezy.

W tym roku na samym starcie uzbierano z "cegiełek" około 25 tysięcy złotych. Uczestnicy musieli wykupić je, by wziąć udział w wydarzeniu. W przedsprzedaży koszt wynosił 25 złotych od sztuki, natomiast w dniu przejazdu 30 złotych. Wszystkie środki przekazywane są na świąteczne paczki i ciepłe posiłki dla dzieci. W zeszłym roku udało się zgromadzić w sumie 84 tysiące złotych. Pełną kwotę z wczorajszej imprezy powinniśmy poznać niebawem.

- Niedzielną paradę zabezpieczało 57 gdańskich policjantów drogówki. Podczas przejazdu motocyklistów funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców jednośladów, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących to wydarzenie. W związku z wstrzymaną drożnością, mundurowi kierowali ruchem, dążąc do usprawniania jego płynności. Zadbano, by utrudnienia były jak najmniej dotkliwe - przekazał asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Rozwiąż QUIZ o Trójmieście!

ZOBACZ WIDEO: