Stena Line

i

Autor: SE

Dramat na Bałtyku

Tragedia na promie do Szwecji. Nowe informacje, są wyniki analiz!

2023-07-05 17:40

Nowe informacje w sprawie tragedii, do której doszło 29 czerwca na promie Stena Spirit. Za burtę wypadli tam 36-letnia Polka i jej 7-letni syn, a prokuratura bada to zdarzenie pod kątem zabójstwa i targnięcia się na życie. Teraz wyniki analizy dramatu przedstawiła Państwowa Komisja Badań Wypadków Morskich. Jakie są wnioski?

Tragedia na promie do Szwecji, matka i 7-latek nie żyją. Nowe ustalenia Państwowej Komisji Badań Wypadków Morskich

Ta tragedia poruszyła nie tylko Polaków. 29 czerwca świat obiegła informacja o tym, że dziecko wypadło za burtę promu Stena Spirit z Gdyni do Szwecji, a w ślad za nim wyskoczyła 36-letnia matka. Początkowo wydawało się, że to tragiczny wypadek, a matka chciała bohatersko ratować dziecko. Niestety, kolejnie dni przyniosły szokujące ustalenia. Po pierwsze, uratowani z wody Polacy niestety zmarli. Po drugie, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku po zapoznaniu się z materiałem dowodowym ogłosiła, że bada to zdarzenie pod kątem zabójstwa i targnięcia się na życie. Teraz wyniki analizy dramatu przedstawiła Państwowa Komisja Badań Wypadków Morskich. Jakie są wnioski?

"Wynik przeprowadzonej analizy wskazuje, że tragiczne zdarzenie nie spełnia przesłanek do zakwalifikowania go jako wypadek morski"

Jak podaje Państwowa Komisja Badań Wypadków Morskich, nie będzie ona prowadziła badań dotyczących tragicznego zdarzenia na promie. "W środę PKBWM podjęła uchwałę o odstąpieniu od badania tragicznego zdarzenia na promie Stena Spirit, bandery duńskiej, do którego doszło w dniu 29 czerwca 2023 r. w trakcie rejsu do Karlskrony. Wynik przeprowadzonej analizy wskazuje, że tragiczne zdarzenie nie spełnia przesłanek do zakwalifikowania go jako wypadek morski w rozumieniu art. 2 ustawy o PKBWM" - podał PAP przewodniczący PKBWM Tadeusz Wojtasik.

Sonda
Płynąłeś kiedyś promem do Szwecji?

Najczęstsze błędy językowe. Sprawdź, czy mówisz poprawnie! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną formę:
Paulina i Lech wypadli z promu. Nowe informacje