Atrakcje w majówkę w Warszawie. Co można robić w mieście w długi majowy weekend?

2021-05-03 11:25 Norbert Amlicki
warszawskie parki
Autor: EASTNEWS, SUPER EXPRESS(3)

Masz dosyć miejskiego zgiełku? Chcesz odpocząć od miasta i odpocząć od wszystkich problemów w majówkę? Mamy tutaj listę top 4 miejsc, w których odpoczniesz, zwiedzisz wiele ciekawych rzeczy i nacieszysz swój wzrok pięknymi widokami. Koniecznie weź ze sobą aparat! Naprawdę warto.

Skarpa warszawska

W centrum miasta, około sto metrów od palmy na rondzie de Gaulle’a na tyłach Muzeum Narodowego znajduje się park. Trakt spacerowy ciągnie się aż do samych Łazienek Królewskich.

Tam nie można narzekać na nudę! Krajobraz się cały czas zmienia. Najpierw na dzieci czeka klatka schodowa. Dalej czeka plenerowa wystawa Muzeum Wojska Polskiego, czyli samoloty, czołgi albo działa.

Dalej park kryje metalowe drzwi broniące dostępu do wyjątkowej groty – Elizeum. Do środka można tylko podczas Nocy Muzeów. Kiedy podczas spaceru przejdziesz przez kładkę nad Książęcą znajdziesz się w parku im. Rydza-Śmigłego, gdzie czekają monumentalne schody. Jeśli pójdziecie z dziećmi inną drogą, to miniesz zabudowania Senatu.

Bezpieczna majówka 2021

Warszawskie ZOO

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. ZOO to idealne miejsce, w którym można spędzić miło czas. Na przestrzeni 40 ha mieszka ponad 12 000 zwierząt – przedstawicieli ok. 500 gatunków. Zwierzęta mają swoje wybiegi, woliery, terraria, akwaria, niektóre mieszkają w pawilonach. Należy pamiętać, że odwiedzając Warszawskie ZOO koniecznie trzeba dostosować się do zasad zwiedzania podczas pandemii. W części parkowej, jak i w pawilonach póki co obowiązują 3 zasady: dystans, dezynfekcja, maseczki.

Park Morskie Oko

Znajduje się tam malowniczy staw od którego wzięła się nazwa parku. Największą ozdobą parku jest pałacyk Szustra, który należał do Izabeli Lubomirskiej czyli „błękitnej markizy”. To miejsce było nazywane przez nią „Mon coteau” czyli w tłumaczeniu z języka francuskiego „moje wzgórze”. Uważa się, że to dzięki temu, dzielnica nosi nazwę Mokotów.

Boernerowo

Nieopodal Puszczy Kampinoskiej na północy stolicy znajduje się osiedle Boernerowo, które swoją nazwę zawdzięcza pułkownikowi Ignacemu Boerenerowi. Było to osiedle samowystarczalne typu miasto-ogród. Na tym osiedlu czas się zatrzymał.

Mieszkali tam pracownicy ministerstwa i wojskowi. Na jednym z domów zachowała się do dziś stara tabliczka adresowa z nazwiskiem właściciela posesji. Przepiękne drewniane domy były świadkami różnych strasznych historii. Na przykład w jednym z domów uratowano przywódców powstania w getcie warszawskim

Obok można pooglądać hangary warszawskiego aeroklubu, do którego uczęszczali Richard Nixon i Nikita Chruszczow. Koncertowali tam niegdyś Michael Jackson, AC/DC oraz Madonna. Znajduje się tam także leśna ścieżka prowadząca do ul. Leskiego. Wystają tam nietypowe betonowe konstrukcje pokryte mchem i roślinnością. Są to pozostałości po Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE