OGROMNE UTRUDNIENIA W NOCY

Drugi transport maszyny TBM przejedzie przez Warszawę. Zablokowanych będzie kilka ulic!

2022-12-10 16:15

Pierwszy transport gigantycznej maszyny TBM odbył się 19 listopada. W nocy 11 grudnia będzie miała miejsce powtórka z rozrywki. Tym razem na platformach znajdzie się napęd główny maszyny TBM i tak jak poprzednio elementy jej obudowy. Największy element tego transportu będzie niewiele węższy od tego z listopadowego konwoju. Jego waga będzie wynosiła aż 240 ton! Łącznie waga całego zestawu przewożącego najcięższy ładunek wyniesie 499 ton.

Warszawa. Transport maszyny TBM. Konwój przejedzie ulicami Warszawy

Tak jak poprzednio, w listopadzie, konwój pojazdów będzie poruszał się z niewielką prędkością, zajmując całą szerokość jezdni. Dla kierowców oznacza to czasową konieczność poruszania się za konwojem.

W dogodnych miejscach kolumna transportowa będzie się zatrzymywała, by rozładować spiętrzenie pojazdów za nią. Utrudnienia mogą również pojawić się na węzłach autostradowych w momencie przejazdu transportu.

Trasa przejazdu konwoju maszyny TBM przez Warszawę

10 grudnia (sobota) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy i węzła Opacz. Następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) ok. godziny 6:00, gdzie zaplanowano kolejny postój w ciągu S17 do 11 grudnia (niedziela) do godziny 22:00.

W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 z węzła Janki do węzła Opacz, a następnie S2 do węzła Lubelska, może tworzyć się zator na S8 w kierunku Warszawy oraz S2 w kierunku Terespola.

Transport, po wyjeździe z węzła Janki, będzie poruszał się S8. Następnie około godziny 23:00 na węźle Opacz zjedzie na S2 w kierunku Terespola. Około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia na S2 w kierunku węzła Lubelska. Następnie na węźle Puławska kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i będzie poruszała się po drogach miejskich (ul. Puławska, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Dolina Służewiecka, Wilanowska, Przyczółkowa) w godzinach 00:30 - 2:30.

Na węźle Wilanów w ciągu S2 zaplanowano 45-minutową przerwę. Około godziny 3:15 transport maszyny TBM będzie poruszał się S2 w kierunku Terespola. Około godziny 5:00 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Patriotów. Okoły godziny 6:00 transport rozpocznie postój na S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

Ostatni konwój, składający się z czterech zestawów, ruszy w styczniu. Będzie to jednak transport znacznie mniejszych części maszyny. Nie będzie on generował utrudnień w ruchu i zostanie podzielony na dwie noce.

Gigantyczna tarcza w nocy przejechała przez Warszawę. Tak wyglądał jej transport!
Sonda
Denerwują cię korki w mieście spowodowane remontem?
Nasi Partnerzy polecają