Skatepark w przejściu podziemnym na Pradze? Drogowcy się nie zgadzają

2020-07-06 6:11 DW
Skatepark w przejściu podziemnym
Autor: Towarzystwo Przyjaciół Pragi

"Towarzystwo przyjaciół Pragi" w ramach budżetu partycypacyjnego zaproponowało przekształcenie starego przejścia podziemnego na ulicy Targowej w skatepark. Miałoby to być miejsce, w którym zwłaszcza dzieci mogłyby jeździć na deskorolkach, czy rolkach. Na taki pomysł nie zgadzają się jednak stołeczni drogowcy. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Na Targowej już kilka lat temu powstały przejścia naziemne, a tunel pod ulicą jest praktycznie niewykorzystywany. "Dlatego w ramach budżetu partycypacyjnego zaproponowaliśmy, że stworzymy tam skatepark dla dzieci" - mówi Piotr Streczyński z Towarzystwa Przyjaciół Pragi.

"To przejście niebawem zostanie całkowicie usunięte i nie nadaje się do tworzenia tam skateparku, dlatego odrzuciliśmy ten projekt. Przejście jest bardzo niskie i w trakcie akrobacji nie trudno tam o urazy głowy" - przekonuje Mikołaj Pieńkos z ZDM-u. 

Mimo decyzji ZDM-u aktywiści chcą, żeby projekt skateparku w przejściu podziemnym został poddany pod głosowanie mieszkańców dzielnicy.

Wybory prezydenckie - jak głosować korespondencyjnie? Komunikat PKW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.