Student ZMARŁ z wycieńczenia. Są ZARZUTY dla wuefistów z WATu, którzy kazali przebiec 10 km w upał

2020-06-05 18:09 MB
Bieganie
Autor: pixabay.com

Postawiono zarzuty dwóm wuefistom Wojskowej Akademii Technicznej, którzy kazali przebiec swoim studentom 10 km z całym wojskowym oporządzeniem w trzydziestostopniowy upał. Kilku studentów zasłabło z wycieńczenia podczas ćwiczeń wojskowych. Jeden z nich wkrótce zmarł.

Powraca sprawa z ubiegłego roku, kiedy to kilku studentów zasłabło z wycieńczenia podczas ćwiczeń wojskowych. Jeden z nich wkrótce zmarł. Z opinii biegłych sądowych wynika, że główną przyczyną śmierci studenta był "wysiłkowy udar cieplny skutkujący postępującą niewydolnością wielonarządową".

ZOBACZ TEŻ: Protest przed ambasadą USA w Warszawie. Tłumy krzyczały "I can't breathe!"

Do tragicznego zdarzenia doszło 11 czerwca ubiegłego roku. Zadaniem studentów było przebiegniecie 10 kilometrów z bardzo ciężkim rynsztunkiem wojskowym. Tego dnia w Warszawie było ponad 30 stopni. Po nadludzkim wysiłku kilku studentów zasłabło z wycieńczenia, a jeden z nich wkrótce zmarł.

ZOBACZ TEŻ: A może nad Zalew Zegrzyński? Od soboty przywracają super atrakcję! [GALERIA]


Śledztwo w sprawie trwa już blisko rok. Wykładowca, który prowadził tamte feralne ćwiczenia został zawieszony w obowiązkach. Teraz dwóm pracownikom WATu zostały mu postawione zarzuty w tej sprawie. - Zarzuty przedstawione podejrzanym dotyczą narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu studentów - podchorążych III roku WAT uczestniczących w marszobiegu i nieumyślnego spowodowania śmierci jednego ze studentów – przekazała portalowi tvnwarszawa.pl Prokuratura Krajowa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Warszawski klub fitness gotowy do otwarcia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.