Bieganie

i

Autor: pixabay.com

Student ZMARŁ z wycieńczenia. Są ZARZUTY dla wuefistów z WATu, którzy kazali przebiec 10 km w upał

2020-06-05 18:09

Postawiono zarzuty dwóm wuefistom Wojskowej Akademii Technicznej, którzy kazali przebiec swoim studentom 10 km z całym wojskowym oporządzeniem w trzydziestostopniowy upał. Kilku studentów zasłabło z wycieńczenia podczas ćwiczeń wojskowych. Jeden z nich wkrótce zmarł.

Powraca sprawa z ubiegłego roku, kiedy to kilku studentów zasłabło z wycieńczenia podczas ćwiczeń wojskowych. Jeden z nich wkrótce zmarł. Z opinii biegłych sądowych wynika, że główną przyczyną śmierci studenta był "wysiłkowy udar cieplny skutkujący postępującą niewydolnością wielonarządową".

ZOBACZ TEŻ: Protest przed ambasadą USA w Warszawie. Tłumy krzyczały "I can't breathe!"

Do tragicznego zdarzenia doszło 11 czerwca ubiegłego roku. Zadaniem studentów było przebiegniecie 10 kilometrów z bardzo ciężkim rynsztunkiem wojskowym. Tego dnia w Warszawie było ponad 30 stopni. Po nadludzkim wysiłku kilku studentów zasłabło z wycieńczenia, a jeden z nich wkrótce zmarł.

ZOBACZ TEŻ: A może nad Zalew Zegrzyński? Od soboty przywracają super atrakcję! [GALERIA]


Śledztwo w sprawie trwa już blisko rok. Wykładowca, który prowadził tamte feralne ćwiczenia został zawieszony w obowiązkach. Teraz dwóm pracownikom WATu zostały mu postawione zarzuty w tej sprawie. - Zarzuty przedstawione podejrzanym dotyczą narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu studentów - podchorążych III roku WAT uczestniczących w marszobiegu i nieumyślnego spowodowania śmierci jednego ze studentów – przekazała portalowi tvnwarszawa.pl Prokuratura Krajowa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Warszawski klub fitness gotowy do otwarcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE