Protest przed ambasadą USA w Warszawie

i

Autor: Przemysław Stefaniak Protest przed ambasadą USA w Warszawie

Protest przed ambasadą USA w Warszawie. Tłumy krzyczały "I can't breathe!"

2020-06-05 17:14

Tłumy krzyczały "I can't breathe!" W Warszawie przed ambasadą USA w czwartek, 4 czerwca, odbyła się antyrasistowska manifestacja w związku z zamordowaniem George'a Floyda przez funkcjonariusza policji. Kilkaset osób zebrało się przed Ambasadą USA w geście solidarności z protestującymi w USA.

Protesty w USA trwają od niemal tygodnia. Całym światem wstrząsnęła śmierć George’a Floyda. Mężczyzna zginął z rąk policjanta, który przez 9 minut przyduszał go kolanem, mimo że mężczyzna krzyczał, że nie może oddychać. Polacy przyłączyli się do protestujących w USA, w czwartek manifestowali pod amerykańską ambasadą.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa: Pierwszy przypadek koronawirusa w straży miejskiej!


Protest trwał od 13:00 do 15:00 i zebrał setki uczestników, którzy skandowali hasła, takie jak: "Black Lives Matter" czy "I can't breathe". W manifestacji wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, Koalicji Antyfaszystowskiej oraz Antify. Uczestnicy mieli ze sobą banery, skandowali hasła, a także położyli się twarzą do ziemi na 9 minut, czyli dokładnie tyle, ile trwało duszenie George’a Floyda przez funkcjonariusza policji.

ZOBACZ TEŻ: Sobotnie zgromadzenia przemarsze SPARALIŻUJĄ Warszawę! Sprawdź, gdzie i kiedy!


Uczestnicy protestu ubrani byli na czarno i zgromadzili się po obu stronach Alei Ujazdowskich. - Zastanawiamy się, co będzie z pomnikami, oburzamy, gdy podczas zamieszek zostaje zniszczony lub uszkodzony kościół, samochód albo skwer. Ale nie przejmujemy się tym, że zginął człowiek, a społeczność afroamerykańska od lat musi mierzyć się z rasizmem - mówił jeden z uczestników manifestacji, cytowany przez "Gazetę Stołeczną".

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Zamieszki na strajku przedsiębiorców w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany