To już pewne, ratusz nie pozostawia złudzeń. Będzie nowy komendant straży miejskiej w Warszawie

2022-05-17 12:28
 To już pewne, ratusz nie pozostawia złudzeń. Będzie nowy komendant straży miejskiej w Warszawie
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express

Stołeczny ratusz nie pozostawia już żadnych złudzeń. Dni komendanta straży miejskiej w Warszawie Zbigniewa Leszczyńskiego są policzone. - Zmiana na tym stanowisku jest przesądzona - przekazała nam Monika Beuth-Lutyk rzeczniczka ratusza. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższym czasie. Jak zapowiada ratusz, stołeczną straż miejską czeka spektakularna przemiana.

Komendant straży miejskiej wyleci!

Zbigniew Leszczyński, 63-letni komendant Straży Miejskiej, objął tę funkcję jeszcze za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz – w 2006 r. Po 16 latach, w 2022 roku, dobiegnie końca jego kariera na tym stanowisku. Ta decyzja jest już przesądzona. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiada zmiany, i to duże.

- Zmiana na tym stanowisku jest przesądzona. W piątek (20 maja – red.) powinien być już ostateczny komunikat w tej sprawie i decyzje - powiedziała Monika Beuth-Lutyk rzeczniczka ratusza.

Przeczytaj też: Awantura o motorówkę za pół miliona. Aktywiści zgłaszają przetarg Straży Miejskiej do CBA

Już od kilku miesięcy sytuacja w straży miejskiej jest niespokojna. Strażnicy domagali się podwyżek pensji i głowy komendanta, który nie chciał podnieść wynagrodzeń. Później oliwy do ognia dolała awantura o zakup łodzi motorowej do patrolowania Wisły.

Wówczas Rafał Trzaskowski zakomunikował, że wyciągnie konsekwencje. - Decyzję poznacie w ciągu kilku dni i tygodni – oświadczył. I słowa dotrzymuje. Jak słyszymy w ratuszu, w piątek prezydent Warszawy ma ogłosić decyzje w sprawie dalszego losu Zbigniewa Leszczyńskiego i funkcjonowania straży miejskiej.

Idą zmiany w straży miejskiej

Zmiana na stanowisku komendanta nie będzie jedyną. Ratusz zapowiada reformę całej służby. - Będzie to zależało od tego, kto podejmie się kierowania strażą miejską. Prezydent będzie oczekiwał nowego, świeżego, dobrego pomysłu na to, jak ta służba, bardzo potrzebna w Warszawie, ma wyglądać - poinformowała Monika Beuth-Lutyk.

- Warszawiacy bardzo strażników potrzebują, ale nie do koca są usatysfakcjonowani, jak ta formacja w tej chwili funkcjonuje. Poza zmianami personalnymi potrzebne jest świeże podejście do zadań, jakie stoją przed strażą miejską - dodała rzeczniczka ratusza.

Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!
Sonda
Czy komendant Straży Miejskiej w Warszawie powinien stracić stanowisko?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE