Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 - do kiedy dostarczyć do szkoły średniej? [REKRUTACJA]

i

Autor: Adam Borowy/REPORTER / EAST NEWS

Warszawa: Poznaliśmy listy przyjętych do szkół średnich. Co mogą zrobć nieprzyjęci?

2020-08-12 15:36

W tym roku na absolwentów podstawówek czekało niespełna 20,5 tys. miejsc w 162 szkołach. Jednak nie wszyscy się dostali do swoich wymarzonych szkół. Co w tym przypadku zrobić? Co zrobić jak się nie dostałem do liceum, technikum czy szkoły branżowej? Sprawdź...

Ponad 1,3 tys. uczniów nie dostało się do wymarzonego liceum czy technikum w Warszawie! Ale na razie to pierwszy etap rekrutacji. Proces poszukiwania szkoły ponadpodstawowej trwa. A w szkołach pozostaje ponad 2 tysiące miejsc.

Stołeczne placówki przygotowały w tym roku blisko 20,5 tys. miejsc w 162 szkołach, z czego 98 to licea, 45 - technika i 19 - szkoły branżowe. Na pierwszym etapie rekrutacji miejsca w wybranych przez siebie placówkach znalazło 18,6 tys. absolwentów, reszta będzie musiała walczyć dalej.

Na stronie edukacja.warszawa.pl 19 sierpnia pojawi się lista wolnych miejsc w szkołach. - Uczniowie niezakwalifikowani do żadnej ze szkół będą mogli wówczas składać podania o przyjęcie w wybranej placówce z tej listy. O przyjęciu ostatecznie decyduje dyrektor danej placówki – informuje Tomasz Kunert, zastępca rzecznika w ratuszu.

Piekło w komunikacji miejskiej! Pasażerowie smażą się w tramwajach i autobusach! 33 stopnie na termometrze!

Katastrofa w Nowym Dworze Mazowieckim. Pijany kierowca popełnił mnóstwo wykroczeń! [GALERIA]

Prawie połowa zakwalifikowanych w pierwszym etapie rekrutacji uczniów to młodzież spoza Warszawy. Jak zwykle o miejsce w wymarzonej szkole nie musieli się martwić laureaci olimpiad. W tym roku jest ich aż 413.

Warszawa: Hulajnogą wybił szybę w autobusie. Jaka kara może go spotkać?

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Szkoła Muratora - Chcesz budować dom, co powinieneś wiedzieć...
Nasi Partnerzy polecają