Piekło w komunikacji miejskiej! Pasażerowie smażą się w tramwajach i autobusach! 33 stopnie na termometrze!

2020-08-12 13:11
upał
Autor: Marek Kudelski

W warszawskich tramwajach jest niczym w piekle! Gorąco, duszno, nie ma czym oddychać. Temperatura wewnątrz pojazdów sięgała wczoraj 33 stopni. W tych, gdzie nie ma klimatyzacji - to może normalne, ale dlaczego motorniczy nie włączali jej w taki upał tam, gdzie można chłodzić?!

Upał daje się w ostatnich dniach we znaki zwłaszcza pasażerom komunikacji miejskiej. Reporterzy „Super Expressu” z przenośnym termometrem sprawdzali temperaturę w tramwajach, na które najczęściej narzekali nasi Czytelnicy. Już po przejechaniu kilku przystanków tramwajem linii 22 nie daliśmy rady jechać dalej. Słupek rtęci wewnątrz pokazał ponad 30 stopni. - Jest jak w piekle. Wszystko nagrzane i nie ma czym oddychać. Nie ma klimatyzacji – narzeka Halina Wolska (61 l.) Duchotę i brak działającej klimatyzacji odnotowaliśmy też w tramwaju 24 jadącym na Gocławek. Na termometrze ponad 33 stopnie! - Tak podróżować się nie da. Można paść z gorąca. Te starsze tramwaje są jak piekarniki – komentuje Małgorzata Tyszka i ociera pot z czoła. Podobne piekło panowało też w tramwaju 25, 15 i 33. Klimatyzacja nie działała w 18, 4, 24, 35 i 10. Dlaczego? Kierowcy mają obowiązek ją włączać przy takiej pogodzie.

PRZECZYTAJ NASZ NEWS Nalot INSPEKTORÓW na właściciela, co zamykał psa na balkonie! Zobacz co się działo!

Warszawska flota tramwajowa to 530 wagonów. Blisko 300 to nowe maszyny, które mają klimatyzację, brakuje jej w 218 najstarszych tramwajach. - Nasza flota jest najnowocześniejsza w Polsce. Wśród polskich miast mamy najwięcej nowych tramwajów a wkrótce warszawiacy będą jeździli wyłącznie nowymi. Fabryka, która buduje 213 nowoczesnych tramwajów dla Warszawy, pierwsze egzemplarze przyśle nam w przyszłym roku. Będą bardzo pojemne i oczywiście z klimatyzacją. Stare wagony będziemy sukcesywnie wycofywali – zapowiada Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE