Warszawiacy dostali tajemnicze paczki. Po otwarciu doznali szoku

2021-08-04 14:13
Warszawiacy dostali tajemnicze paczki. Po otwarciu doznali szoku
Autor: Shutterstock Warszawiacy dostali tajemnicze paczki. Po otwarciu doznali szoku

Tego nie spodziewa się chyba nikt kto zamawia smartfon czy inną kosztowną elektronikę! Zakupowy szał i ekscytacja związana z odpakowywaniem nowego produktu musiała być szybko zabita, kiedy ich klienci w pudełkach znaleźli… cegły! Taki właśnie model biznesowy obrała mała grupa internetowych przestępców, którzy w wyjątkowo niskiej cenie obiecywali wcale nie tanie produkty. Obietnica markowych smartfonów dla wielu osób skończyła się ogromnym rozczarowaniem. Policjanci zatrzymali trzeciego z podejrzanych o wielkie oszustwo.

Mieszkaniec Wadowic wspólnie z aresztowanymi wspólnikami na początku lipca wystawiał oferty sprzedaży markowych smartfonów oraz laptopów a po otrzymaniu pieniędzy wysyłał opakowane cegły. Na tą chwilę udowodniono mu siedem przestępstw na łączną sumę 14 tys. zł. 23-latek i jego partnerzy, do sprzedaży wykorzystali popularny serwis ogłoszeniowy. Zatrzymani wspólnicy mają 18 i 29 lat. Ich działanie było niezwykle proste. Na koncie założonym na tak zwanego „słupa”, czyli osobę fizyczną użytą przez przestępców, wystawiane były oferty sprzedaży smartfonów oraz laptopów. Cena była bardzo, ale to bardzo niska! Fani okazji robili przelew a następnie czekali na paczkę. Jak wielkie musiało być ich zdziwienie gdy w środku była cegła. Sprawą zajęli się służby operacyjnie specjalizujące się w cyberprzestępstwie.

- Kiedy ustalili operacyjnie, pod jakim adresem w Wadowicach przebywa, pojechali tam i dokonali jego zatrzymania. Tak samo, jak jego poprzednicy mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie stanął przed sądem, który na wniosek policjantów oraz prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia – podaje Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Zrywają asfalt na moście Południowym. Fuszerka na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE