Wiemy na co Trzaskowski wyda pieniądze z podwyżki pensji

2022-01-26 22:35
Rafał Trzaskowski
Autor: European Parliament flickr.com Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy dostanie za styczeń dużo wyższą pensję niż do tej pory. Rada Warszawy podniosła mu wynagrodzenie z 12,5 tys. zł miesięcznie do 18 tys. zł brutto. Rafał Trzaskowski może więc ruszać na rodzinne zakupy, albo zabrać familię do dobrej restauracji na obiad. Nic z tego! Pieniądze z podwyżki pensji rodzina Trzaskowskich zamierza spożytkować zupełnie inaczej. "Super Expressowi" zdradza, jak...

- Na co pan wyda pieniądze z podwyżki? Będzie jakiś rodzinny obiad z tej okazji? Albo chociaż jakaś nowa książka? - zapytaliśmy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego parę dni po tym, jak stołeczni radni ustalili mu nowe wynagrodzenie, zgodnie z nowymi przepisami, przyjętymi przez parlament z inicjatywy PiS. Od 1 stycznia 2022 Trzaskowski będzie zarabiał 18,3 tys zł brutto, czyli o blisko 6 tys zł więcej niż dotychczas. Rafał Trzaskowski przyznaje, że książki kupuje często i bez podwyżki. Ma ich w domu bardzo wiele. W domu Trzaskowskich są natomiast dwa skarby, w które prezydent chętnie zainwestuje każde pieniądze.

Wiemy na co Trzaskowski wyda podwyżkę pensji
Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS Wiemy na co Trzaskowski wyda podwyżkę pensji

- Dodatkowe pieniądze pójdą na lekcje angielskiego dla dzieci. Angielski muszą znać! – odpowiedział nam prezydent Warszawy.

No cóż, dzieci prezydenta – 18-letnia Ola i 13-letni Staś nie mają lekko. Trzaskowski sam tłumaczy z angielskiego (kończył Filologię Angielską na UW), oprócz tego biegle włada francuskim, porozumiewa się bezproblemowo po włosku, dogada się po hiszpańsku i rosyjsku.Jeśli się ma tatę poliglotę, niełatwo dorównać. A Trzaskowski uważa, że znajomość języka angielskiego w dzisiejszym świecie to podstawa i chce w dzieci inwestować. Lekcje w szkole nie wystarczą, a prywatne lektoraty u dobrych nauczycieli sporo kosztują. Zatem wspólnie z żoną Małgorzatą ustalili, że część wyższej prezydenckiej pensji przeznaczona będzie właśnie na naukę języków.

Sonda
Ile znasz języków obcych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE