Saperzy

i

Autor: se.pl Saperzy - zdj. ilustracyjne.

BYŁ OGROMNY

Wykopał gigantyczny pocisk w trakcie prac polowych. Pochodził z czasów II Wojny Światowej

2023-09-08 22:20

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. W trakcie prac polowych jeden z mieszkańców Starego Kałęczyna wykopał gigantyczny pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Na miejscu pojawiły się służby. Saperzy zabezpieczyli znalezisko, które przetransportowali na poligon.

Stary Kałęczyn. Podczas prac polowych wykopał gigantyczny pocisk artyleryjski

Pierwsi o sytuacji, która miała miejsce w Starym Kałęczynie napisali dziennikarze portalu "ciechanowinaczej.pl". Jak czytamy, kilka dni temu policjanci z Ciechanowa otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego znaleziska na terenie gminy Gołymin Ośrodek. Jeden z mieszkańców wykopał gigantyczny pocisk. Niewybuch pochodził w czasów II Wojny Światowej. Okazało się, że był to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm. Na miejscu pojawili się saperzy, którzy wywieźli znalezisko na poligon.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce przed dostępem dla osób postronnych.

Sonda
Znalazłeś/aś kiedyś niewybuch?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany