BYŁ GIGANTYCZNY

Bulwary Wiślane zamknięte! Z rzeki wyłowiono pocisk moździerzowy z czasów drugiej wojny światowej!

2023-08-23 18:58

W Wiśle, na wysokości Podzamcza w rzece znaleziono niewybuch z czasów drugiej wojny światowej. Na miejsce przyjechali saperzy. Funkcjonariusze policji zamknęli Bulwary Wiślane. Sam pocisk został znaleziony w środę, 23 sierpnia po południu przez pracownika barki pływającej po rzecze.

Warszawa, Bulwary Wiślane. Z rzeki wyłowiono niewybuch

Pracownik barki pływającej po Wiśle chciał przy pomocy magnesu wyłowić z wody metalowy fragment łodzi. Ale wyłowił pocisk moździerzowy z czasów drugiej wojny światowej − przekazał w rozmowie z „tvn24.pl” Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Jak słyszymy, bulwary mogą być zamknięte nawet do czwartku, 24 sierpnia. Na miejsce, gdzie znaleziono niewybuch, pojawili się saperzy. Bulwary Wiślane zamknięte są na odcinku około 200 metrów.

Najprawdopodobniej w miejscu, gdzie wyłowiono pocisk, znajduje się ich więcej. Dlatego też zamknęli bulwary do jutra (czwartek, 24 sierpień red.). Saperzy nie mogli jednak pracować przy użyciu magnesów neodymowych, więc przyjadą na miejsce ze swoim sprzętem − przekazał nam fotoreporter "SE", który pojawił się na miejscu zdarzenia.

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany