Zasnął za kierownicą w zatoczce autobusowej. Powód szokuje

i

Autor: Shutterstock

Totalna bezmyślność!

Zasnął za kierownicą, silnik auta wciąż pracował. Powód szokuje

2023-09-28 15:09

Świadek niecodziennej sytuacji zgłosił policji, że w zatoce autobusowej stoi auto z włączonym silnikiem i włączonymi światłami, a za kierownicą śpi mężczyzna. Po obudzeniu kierowca został przebadany alkomatem. Wynik zawartości alkoholu w organizmie wynosił prawie 2,5 promila! 37-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia.

Pijany mężczyzna śpi w samochodzie z odpalonym silnikiem.

Dyżurny ciechanowskiej komendy w minioną sobotę (23 września) otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego świadka, że w zatoczce autobusowej przy ul. Fetlińskiej stoi odpalone BMW, a w nim śpi mężczyzna. Niedługo po zgłoszeniu na miejscu zjawili się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi obudzili kierowcę i od razu po otworzeniu przez niego drzwi domyślili się, co dokładnie jest przyczyna jego senności zdarzenia.

- Od mężczyzny bardzo wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie - przekazała asp. Magda Zarembska, oficer ciechanowskiej policji.

Ze względu na to, że był pijany, spędził noc w policyjnym areszcie. Po tym jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Policja apeluje, aby reagować na niebezpieczne zachowania

- To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Pamiętaj-Twoja reakcja może uratować czyjeś życie! - podkreśliła asp. Magda Zarembska.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany