Zgotował piekło niepełnosprawnej żonie. Nie miał dla niej litości. Odrażające, co jej robił

2021-06-10 17:00
Zgotował piekło niepełnosprawnej żonie. Nie miał dla niej litości. Odrażające, co jej robił
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Przerażające! Zamiast opiekować się swoją niepełnosprawną żoną, zgotował jej w domu piekło. 33-latek nie miał dla kobiety litości. Nie tylko znęcał się nad nią fizycznie, ale również niszczył ją psychicznie. Wreszcie kobieta miała dość i zawiadomiła policję. Agresor trafił za kratki. Czy to już koniec jej gehenny?

To nie mieści się w głowie! 33-letni mieszkaniec Legionowa miał opiekować się swoją niepełnosprawną żoną. Niestety, zamiast jej pomagać i nieco ulżyć w cierpieniu, zgotował kobiecie prawdziwe piekło na ziemi. - Z relacji kobiety wynikało, że mąż, zamiast się nią opiekować z uwagi na fakt, iż jest osobą niepełnosprawną ruchowo, znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie - przekazała podkom. Justyna Stopińska z legionowskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Skandal w miesięcznicę smoleńską. Jarosław Kaczyński się załamie. Co oni wyprawiają przy pomniku w Warszawie?!

Mężczyzna nie miał litości dla swojej żony. Z każdym dniem coraz bardziej niszczył jej zdrowie fizyczne i psychiczne. 33-latek po alkoholu przestawał nad sobą panować. - Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, szarpał i popychał żonę, żądał także pieniędzy na alkohol i papierosy -wyjaśniła podkom. Stopińska.

W końcu kobieta znalazła w sobie siłę, by przerwać tę niekończącą się udrękę. W środę, 2 czerwca, zgłosiła sprawę na policję. Już dzień później agresywny 33-latek trafił do aresztu. W chwili zatrzymania był trzeźwy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Warszawa. Trzaskowski zamyka kolejne ulice. Zobacz, gdzie nie wjedziesz

- Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną - poinformowała podkom. Stopińska. - Na wniosek legionowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodała.

Pobyt mężczyzny za kratkami może być jednak znacznie dłuższy niż trzy miesiące. Za znęcanie się nad niepełnosprawną żoną 33-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Policja apeluje: "Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Agresja dręczyciela może doprowadzić do tragedii. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej".

Wisłostrada się zapadła. Wielka dziura sparaliżowała Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE