Znana sieć sklepów znika z Polski. Koniec sklepu w Żyrardowie. Dlaczego?

i

Autor: materiały prasowe Znana sieć sklepów znika z Polski. Koniec sklepu w Żyrardowie. Dlaczego?

Znana sieć sklepów znika z Polski. Koniec sklepu w Żyrardowie. Dlaczego?

2022-07-01 10:57

To już koniec… Rosyjski dyskont, który planował rozwój swoich lokali w Polsce, jednak się wycofuje. Sklep Mere w Żyrardowie ogłosił wyprzedaż towarów. Sieć zaprosiła klientów na ostatnie zakupy. Podobne komunikaty wystosowały pozostałe sklepy na terenie Polski. Dlaczego rosyjski dyskont Mere wycofuje się z Polski?

Rosyjski dyskont Mere zamyka sklep w Żyrardowie

Rosyjski dyskont Mere planował otworzyć w Polsce 105 swoich sklepów. Ostatecznie powstało osiem, w ty, jeden w Żyrardowie pod Warszawą przy ul. Reymonta. Klienci nie długo cieszyli się niskimi cenami produktów, bo dyskont, podjął decyzje o… zamknięciu sklepów w Polsce.

W poniedziałek wieczorem, 28 czerwca, na facebookowym profilu sklepu Mere Żyrardów pojawiła się informacja o wyprzedaży towarów.

"Drodzy Klienci

Likwidacja sklepu

Wyprzedaż towaru

Sklep czynny w godzinach 09:00-16:00" – czytamy w mediach społecznościowych.

Znana sieć sklepów znika z Polski. Koniec sklepu w Żyrardowie. Dlaczego?

i

Autor: screen/Facebook Mere Żyrardów Znana sieć sklepów znika z Polski. Koniec sklepu w Żyrardowie. Dlaczego?

Sklepy Mere a wojna na Ukrainie

Problemy sklepów Mere w Polsce zaczęły się w Polsce pod koniec lutego. Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, fora dotyczące zakupów w rosyjskiej sieci Mere, zaczęły zalewać wpisy bojkotujące zakupy w sklepach. Co więcej, sankcje europejskie ograniczyły dostawy towaru z Rosji. Mimo niskich cen, jakie oferował dyskont, w takiej sytuacji nie miał on szans na dalszą ekspansję.

Sklepy Mere w Polsce

Pierwszy sklep sieci Mere w Polsce powstał w Częstochowie w 2020 roku. Z czasem kolejne pojawiły się w Ostrowcu Świętokrzyskim, Radomiu, Żyrardowie, Chełmie, Hrubieszowie i Bełchatowie. Ostatni sklep został otwarty w Jaworznie na Śląsku.

W sumie do sieci należy 9 placówek na terenie Polski, choć plany były znacznie ambitniejsze i zakładały uruchomienie w Polsce ponad 100 sklepów.

Ścieżka rowerowa nagle ślepo się urywa. Bubel po otwarciu metra na Bemowie?
Sonda
Robiłeś zakupy w sklepach MERE?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE