Awantura w "Sprawie dla reportera". Ekspertka wyszła ze studia

2022-01-24 11:07
Awantura w Sprawie dla reportera. Ekspertka wyszła ze studia
Autor: Fot. Screen 'Sprawa dla reportera'/TVP

W „Sprawie dla reportera” doszło ostatnio do ostrej sprzeczki pomiędzy Karoliną Elbanowską z Fundacji "Rzecznik Praw Rodziców" a mecenasem Piotrem Kaszewiakiem. Konsekwencją tej ostrej wymiany zdań było opuszczenie przez aktywistkę studia nagraniowego. Czym prawnik tak bardzo zaszedł jej za skórę?

W programie Elżbiety Jaworowicz (76 l.) „Sprawa dla reportera”, często dochodzi do kłótni i wyładowania złości przed kamerami. Tym razem w potyczkę słowną zaangażowali się Karolina Elbanowska i Piotr Kaszewiak. Aktywistka dała ponieść się emocjom i nie pozwoliła dojść do głosu swojemu oponentowi, który również nie zamierzał milczeć. Omawiana sprawa dotyczyła rodziców 12-letniego Dominika, który został im prawnie odebrany i trafił do rodziny zastępczej. Jednym z powodów zabrania rodzicom ich jedynego syna, było złe środowisko. Kolejnym argumentem było lekkie upośledzenie psychiczne państwa Gulczyńskich oraz fakt, że nastolatek coraz częściej opuszczał zajęcia w szkole. Zdesperowani rodzice zgłosili się do programu, aby uzyskać pomoc w odzyskaniu syna. W studiu „Sprawy dla reportera” ich interes reprezentowała aktywistka Karolina Elbanowska.

Zobacz: Szok w programie "Sprawa dla reportera"! Elżbieta Jaworowicz wyczuła od niej alkohol!

Kłótnia w „Sprawie dla reportera”. Ekspertka opuściła studio

Powodem sprzeczki pomiędzy Karoliną Elbanowską a Piotrem Kaszewiakiem była sprzeczność opinii. Mecenas przyszedł do studia bardzo dobrze przygotowany. Podawał merytoryczne argumenty, które potwierdzały słuszność odseparowania chłopca od rodziców. 

„Państwo mieliście problemy z sądem, z organami (…) nie wpuszczanie kuratora do domu, nie współpracowanie z nim. Dziecko nie chodziło do szkoły. Państwo usprawiedliwiali te nieobecności stanem zdrowia, ale nie przedstawiali zaświadczeń od lekarza, tylko pisali samodzielnie usprawiedliwienia. To niepokoiło, gdyż kwestionowano te nieobecności” – tłumaczył.

Jego przemowa mocno rozzłościła ekspertkę broniącą interesów rodziny Gulczyńskich. Kobieta przerwała wypowiedź prawnika i w emocjonujący sposób zaczęła prezentować własne argumenty na korzyść rodziców 12-latka.

„To są usprawiedliwienia od lekarza. HALO!” – wtrąciła Karolina Elbanowska.

„Proszę pani, to, że pani wyjęła trzy świstki (...) Dziś dziecko jest u dziadków i jego stan zdrowia bardzo się zmienił. Nagle ma kolegów, częściej chodzi do szkoły” –  próbował kontynuować Piotr Kaszewiak.

Aktywistka jednak ciągle mu przerywała.

„Dziecko się odbiera z byle powodu. Na przykład jak w Szwecji, gdzie odbiera się dziecko, jak rodzice nie dają mu tyle hamburgerów i słodyczy, ile ono sobie życzy” – opowiadała Karolina Elbanowska.

Aktywistka ze „Sprawy dla reportera” nie dawała dojść do głosu Piotrowi Kaszewiakowi, który nawet nie mógł dokończyć swojej wypowiedzi. Gdy mężczyzna zaczął się z nią wykłócać, w końcu opuściła studio. Państwo Gucwińscy dostali od innych ekspertów wskazówki, co mogą zrobić, aby odzyskać syna. Karolina Elbanowska nie powróciła do studia.

Zobacz niżej galerię: Elżbieta Jaworowicz w "Sprawie dla reportera" 

Sonda
Czy oglądasz "Sprawę dla reportera"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE