Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata. Nigdy nie zapomnimy!

i

Autor: Jordan Krzemiński/AKPA Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata. "Nigdy nie zapomnimy!"

Wystąpił w ponad 100 filmach!

Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata. "Nigdy nie zapomnimy!"

2022-09-23 20:56

Franciszek Pieczka nie żyje. Wybitny aktor zmarł 23 września w wieku 94 lat. Zagrał w ponad 100 filmach. Smutną wiadomość o śmierci Pieczki przekazała pogrążona w żałobie rodzina. Franciszek Pieczka, którego widzowie pokochali za takie role, jak te w "Ziemi obiecanej", "Potopie", "Quo vadis" czy "Czterech pancernych i psie", jeszcze przed śmiercią prosił Boga, aby pozwolił mu odejść w spokoju i domowym zaciszu. Aktora żegnają i wspominają również inne znane postacie ze świata polskiej sztuki.

Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat. Wybitny aktor zagrał w ponad 100 filmach. Był Kawalerem Orderu Orła Białego

Franciszek Pieczka serca widzów zdobył rolami w m.in. takich filmach, jak "Ziemia obiecana", "Potop", "Quo vadis", czy "Konopielka". Największą popularność przyniosła mu jednak rola Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". Wybitny aktor na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Był także Kawalerem Orderu Orła Białego. Najwyższe polskie odznaczenie państwowe otrzymał w 2017 roku.

Smutną wiadomość o odejściu aktora przekazała pogrążona w żałobie rodzina. Franciszka Pieczkę żegnają i wspominają również współpracownicy i inne znane postacie ze świata filmu i nie tylko. Kilka ciepłych słów napisał także publicysta muzyczny, Tadeusz Deszkiewicz. Jak podkreślał, będzie mu bardzo brakować empatii i życzliwości aktora, a także jego wybitnych ról. Te jednak na zawsze już pozostaną z nami.

Dziś po południu odszedł od nas jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich FRANCISZEK PIECZKA, Kawaler Orderu Orła Białego. Panie Franciszku będziemy pamiętać nie tylko Pański wielki kunszt aktorski, ale także wspaniałe serce, empatię i ogromną dobroć. Żegnam. Nigdy nie zapomnimy! - pisał na Facebooku Tadeusz Deszkiewicz, krytyk muzyczny, żegnając wybitnego aktora.

Franciszek Pieczka prosił Boga o spokojną śmierć. Do końca swoich dni był głęboko wierzącym człowiekiem! Przypomnijcie sobie najbardziej znane role aktora w naszej galerii zdjęć poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE