Franciszek Pieczka

i

Autor: AKPA

94-letni Franciszek Pieczka żegna się ze sceną: Nie mam już siły pracować

2022-04-28 4:50

Franciszek Pieczka (94 l.) to wybitny aktor, który sławę zyskał dzięki roli Gustlika w hicie „Czterej pancerni i pies”. Później stworzył jeszcze wiele charakterystycznych kreacji, m.in. w „Quo Vadis”, „Weselu”, „Chłopach”, „Potopie”, „Ziemi Obiecanej”, a także w „Ranczu”. Choć artysta wciąż jest sprawny umysłowo, to jednak wiek robi swoje i niestety nie czuje się już na siłach, by jeszcze stanąć na scenie.

Jeszcze rok temu pan Franciszek deklarował, że ma apetyt na nowe role. Mówił nam, że jak się zaszczepi przeciwko covid-19 to jest gotów wrócić do teatru. Niestety od tego czasu sporo się zmieniło. Aktor nie ma już dawnej energii. Do tego dochodzi wiek i problemy ze słuchem. Ze smutkiem wyznał, że już nie zobaczymy go na scenie ani na planie filmowym.

- W teatrze już nigdy nie zagram, nie planuję żadnych występów, bo nie ma już siły. Mam już 94 lata. Czas odpocząć - powiedział w rozmowie z ”Super Expressem” Pieczka.

Z artystą w rodzinnym domu cały czas mieszka syn, więc na brak towarzystwa nie narzeka. Jest więc pod dobrą opieką i ma też wszystko, czego mu potrzeba. Jest także w stałym kontakcie z resztą rodziny. Gwiazdor minione święta wielkanocne spędził u wnuczki w Warszawie. 

- Wielkanoc planuję jechać do wnuczki do Warszawy i spędzić ten czas w rodzinnym gronie - mówił nam aktor chwilę przed Wielkanocą.

Sonda
Lubiłeś/aś oglądać "Ranczo"?
Edyta Górniak walczyła, by odzyskać głos na występ z José Carrerasem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany