Eurowizja Junior 2020 coraz bliżej. Kiedy ceremonia otwarcia?

2020-11-21 13:06 Aleksandra Pawłowska
Do trzech razy sztuka ?
Autor: Mieszko Piętka/Akpa

18. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. O tym, kto w tym roku stanie do muzycznej rywalizacji, dowiemy się podczas ceremonii otwarcia.

Ala Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020!

Dzięki zeszłorocznemu triumfowi Viki Gabor, który przyniósł Polsce drugie z rzędu zwycięstwo, co zdarzyło się w historii konkursu po raz pierwszy, nasz kraj ponownie został gospodarzem Eurowizji Junior. Muzyczną rywalizację, która odbędzie się 29 listopada poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia tegorocznej edycji, którą poprowadzi Mateusz Szymkowiak. Tego dnia zaprezentowani zostaną przedsatwiciele wszystkich 12 krajów biorących udział w konkursie, choć ze względu na pandemię nie wystąpią oni na głównej scenie w Warszawie, lecz połączą się z nim prosto ze swoich krajów, gdzie będą również występować tydzień później.

O możliwość reprezentowania Polski w tym roku młodzi wokaliści walczyli w programie "Szana na sukces. Eurowizja Junior 2020". W wyborze liczyła się zarówno ocena jurorów, w tym zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu Viki Gabor, ale także widzów, którzy swoimi głosami zdecydowali o zwycięstwie 10-letniej Ali Tracz. Podczas Eurowizji Junior młodziutka wokalistka zaśpiewa piosenkę "I'll be standing". Czy uda jej się utrzymać dobrą passę polskich reprezentantek?

Emisja w TV:

Ceremonia otwarcia 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci

poniedziałek 17.20 TVP 1