Mariusz Czajka na pogrzeb matki zebrał więcej, niż ktokolwiek podejrzewał. Gigantyczna suma zwala z nóg, aktor dziękuje darczyńcom

2021-01-21 9:00 wp
Mariusz Czajka zbiera na pogrzeb matki
Autor: Archiwum SE

Mariusz Czajka (59 l.) z powodu pandemii koronawirusa popadł w długi i nie ma za co żyć. Tragedię aktora dopełniła śmierć matki. Kilka dni temu ogłosił zbiórkę, podczas której prosił o pieniądze na pogrzeb Pani Krystyny (+81 l.). Odbiło się to szerokim echem, a Czajka zebrał więcej, niż ktokolwiek podejrzewał. Gigantyczna suma pieniędzy zwala z nóg. Aktor podziękował darczyńcom. Poznaj szczegóły.

Mariusz Czajka osiemnastego stycznia otworzył zbiórkę w serwisie Pomagam.pl. Aktor zbierał na pogrzeb matki, której nie miał za co pochować: "Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa, od marca 2020 do dziś, teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielską 1600 złotych i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać" - wyznał wtedy aktor. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Ten apel łamie serce! Gwiazdor "Świata według Kiepskich" nie ma pieniędzy na pogrzeb matki. Ma długi, prosi o pomoc

Mariusz Czajka wspomina ukochaną mamę

Gwiazdor tak wspominał ukochaną mamę: "Mama miała tylko mnie na tym świecie. Tata umarł, kiedy byłem mały. Przez ostatnie dwa lata pomagałem jej w najprostszych czynnościach, bo chorowała na osteoporozę, Parkinsona i raka w płucach. Mieszkaliśmy we trójkę, na 40 metrach w bloku: ona, ja i mój kot. Codziennie się ze mną żegnała, ale nie spodziewałem się, że jej odejście tak mnie załamie" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Ile Mariusz Czajka zebrał na pogrzeb mamy?

Tragiczna sytuacja finansowa zmusiła go do szukania pomocy wśród fanów. Jak stwierdził Czajka, by pochować matkę potrzebował dziesięciu tysięcy złotych. Nie spodziewał się, w jakim tempie uda mu się osiągnąć cel. Postanowił zwiększyć kwotę o pięć tysięcy. Internauci przejęli się losem gwiazdora i w dwa dni udało się zebrać więcej, niż ktokolwiek podejrzewał. Gigantyczna suma zwala z nóg. Będziecie w szoku, gdy zobaczycie te cyfry. Mariusz Czajka zebrał 49 607 złotych! W ciągu trzech dni na pogrzeb Pani Krystyny wpłaciły 1 172 osoby.

"Panie Mariuszu, składam wyrazy współczucia. I dziękuję za wszystkie chwile, w których dotychczas bawił Pan mnie i moje dzieci swoim głosem, swoim talentem. Wielki szancunek za te wszystkie dubbingowe role" - pisze jeden z fanów na stronie zbiórki. Inny również wspomina działalność artystyczną aktora: "Panie Mariuszu - szczere kondolencje z powodu śmierci Pańskiej Mamy. Życzę dużo zdrowia i dobrej przyszłości. Wychowałem się na Pańskich dubbingach..." Warto przypomnieć, że głos Mariusza Czajki mogą kojarzyć między innymi fani Kaczora Donalda.

Czajka dziękuje darczyńcom

W rozmowie z "Faktem", Czajka podziękował darczyńcom za pomoc i tak wielkie pieniądze: "Tyle miłości i dobroci, co dostałem przez ostatnie dwa dni, to chyba w całym życiu nie doznałem. Chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować, bo serce rośnie, a i wróciła moja wiara w człowieka."

Na co aktor wyda zebraną sumę?

Na co Mariusz Czajka przeznaczy zebraną sumę? Gwiazdor filmu 'Chłopaki nie płaczą" zdradził nam, co zrobi z pieniędzmi: "Zrobię mamie i tacie nowy pomnik, bo stary się rozsypuje, zamówię jej herbaciane róże i msze gregoriańskie za jej duszę, bo była wierząca osobą. Resztę pieniędzy przeznaczę na to, aby samodzielnie stanąć na nogi i zacząć normalnie zarabiać, spłacać kredyty i alimenty. Chcę uczyć sztuki wystąpień publicznych i aktorstwa w internecie bo jest na to zapotrzebowanie." Sprawdź, co jeszcze zdradził Mariusz Czajka: Tylko u nas! Czajka zebrał krocie na pogrzeb matki. Co zrobi z pieniędzmi, których nie wykorzysta na ceremonie?

Stanisław Mikulski. Tak wygląda grób słynnego Hansa Klossa. Niezapomniani
Najnowsze