Pamiętacie tego chłopca? Martyna Wojciechowska poinformowała, co się z nim dzieje i pokazała jak teraz wygląda! [ZDJĘCIA]

2021-01-21 20:37 sylwiab
Martyna Wojciechowska i chłopiec oskarżony o czary
Autor: Instagram Martyna Wojciechowska i chłopiec oskarżony o czary

Martyna Wojciechowska przypomniała dziś historię chłopca, która w 2016 roku wstrząsnęła całym światem za sprawą zdjęcia, które trafiło do sieci. Widać na nim, jak kobieta poi wodą wycieńczonego 3-latka. Gwiazda TVN poinformowała, co teraz dzieje się z chłopcem i pokazała jego nowe zdjęcia. Przemiana jaką przeszedł jest wręcz niebywała! "Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat" - pisze Martyna Wojciechowska.

Historia chłopca, który został wygnany z domu i błąkał się po ulicach od 8 miesięcy wstrząsnęła całym światem. 3-latek został oskarżony o czary i nikt nie chciał mieć z nim nic wspólnego. Zdjęcie duńskiej działaczki charytatywnej Anji Ringgren Lovén obiegło wszystkie media. Widok zdjęcia, na którym poi wodą wychudzonego maluszka poraził wielu. Kobieta zabrała go do szpitala, a dziecko trafiło pod opiekę założonej przez nią fundacji. 

NIE PRZEGAP: Wielki smutek w domu Agnieszki Chylińskiej. Dziś straciła bardzo ważną dla jej dzieci i dla niej osobę

- Fundacja stworzyła w Nigerii LAND OF HOPE, czyli KRAINĘ NADZIEI. To azyl dla dzieci, które zostały oskarżone o czary i wyrzucone na ulice. Mają zapewnioną opiekę i naukę. Bo edukacja to przecież najmocniejsza broń w walce o zmianę świata - poinformowała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska poinformowała, jak potoczyły się losy chłopca. Pokazała też jak teraz wygląda!

- W Nigerii, zwłaszcza na południu kraju, niektórzy wciąż wierzą w zabobony, że dzieci mogą zostać opętane i to one odpowiadają za np. klęskę nieurodzaju. Mimo, że jest to prawnie zabronione (od 2008 roku), w praktyce każdego roku kilka tysięcy dzieci słyszy taki wyrok z ust swoich najbliższych.Taki maluch zostaje poddany egzorcyzmom, a raczej torturom, przez lokalnego szamana. Niektóre zostają wygnane z wiosek i zdane same na siebie - napisała Martyna Wojciechowska.

NIE PRZEGAP: Wielka żałoba w telewizji TVN. Stacja poinformowała dziś, że nie żyje ich wybitny dziennikarz

Chłopcu nadano imię "Hope" ("nadzieja" - przyp. red.), dziś prowadzi szczęśliwe życie pod opieką fundacji. Martyna Wojciechowska pokazała jego najnowsze zdjęcia, a widok jego metamorfozy jest wręcz niesamowity.

- Dzisiaj chłopiec, który dostał na imię HOPE jest uśmiechniętym, zdrowym dzieckiem i uwielbia się uczyć. Zobaczcie te zdjęcia - napisała Martyna Wojciechowska.

By zobaczyć kolejne zdjęcia musicie wcisnąć strzałkę w prawo.

NIE PRZEGAP: Michał Wiśniewski przerywa milczenie ws. gwałtu w hotelu pod Łukowem! Był tam i wyjawia, co się działo!

NIE PRZEGAP: Maryla Rodowicz w żałobie. Dotarły do niej wiadomości o śmierci bardzo ważnej dla niej osoby

Wojciechowską potrącił samochód! Dziennikarka opublikowała nagranie
Najnowsze