Milionerzy: Ogromna niepewność! Ten przedmiot utrudnił uczestnikowi drogę do miliona

2020-12-02 21:14 dkow
Milionerzy TVN, Hubert Urbański
Autor: X-NEWS "Milionerzy" TVN, Hubert Urbański

Środowy odcinek "Milionerów" to nowi uczestnicy, którzy chętnie odpowiedzą na najtrudniejsze pytania. Niektórym udaje się bez pomocy, inni sięgają po koła ratunkowe. Co tym razem sprawiło im trudność? Czy znasz odpowiedź na to pytanie? Co to jest mensa?

Hubert Urbański, 12 pytań, 3 koła i 6 śmiałków - to przepis na teleturniej idealny. We wczorajszym odcinku "Milionerów" to ta ballada Mickiewicza sprawiła uczestnikowi trudność. Innym razem to nietypowy przedmiot okazał się niepewny - sprawdź, czy go znasz.

Zobacz też: Specjalny odcinek "Milionerów" już w tym tygodniu! Sprawdź, jakie gwiazdy zagrają o milion

W dzisiejszym odcinku grę kontynuował Mikołaj z Wrocławia. Jednak to pytanie stanęło na jego drodze do miliona. Czy znasz odpowiedź?

Co to jest mensa?

A. inteligentna osoba

B. stół w starożytnym Rzymie

C. skrzydła ołtarza

D. dług biskupa wobec parafii

Uczestnik zaznaczył odpowiedź B. Czy jest poprawna? Tak! Poprawną odpowiedzią jest odpowiedź B. Jak czytamy na Wikipedii, Mensa (łac. mēnsă) to kwadratowy stół w starożytnym Rzymie. Z trzech stron dostawiano do niego sofy pozostawiając z czwartej swobodny dostęp dla usługujących niewolników. Mikołaj kontynuuje grę o milion!

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Najnowsze