Szczegóły pogrzebu syna znanego dziennikarza. 20-latek walczył z chorobą. Msza będzie transmitowana

Franciszek Majewski
Autor: Facebook Andrzej Luter

26 marca zmarł Franciszek Majewski, syn Piotra Majewskiego, dziennikarza muzycznego Polskiego Radia. 20-latek również był utalentowanym dziennikarzem. Współpracował z internetową RadioSpacją. Zmagał się z potworną chorobą, ale jego heroiczna postawa sprawiła, że mógł realizować swoje pasje. Oto szczegóły pogrzebu. Pojawią się pewne ograniczenia, ale msza będzie transmitowana. Gdzie ją obejrzeć?

Franciszek Majewski zmarł w młodym wieku. W piątek 26 marca podano do wiadomości, że nie żyje. Majewski został pożegnany przez założyciela i dyrektora programowego RadioSpacji, z którą współpracował.

Franek jest już spokojny i co najważniejsze - nie cierpi... Odchodząc, uśmiechnął się przez sen... Nieprzeciętny umysł.., najpiękniejsza dusza... Mój ukochany Synuś... - takimi słowami pożegnał młodego dziennikarza jego ojciec Piotr Majewski. 

Kim był Franciszek Majewski?

Franciszek Majewski swoją przygodę z dziennikarstwem muzycznym zaczynał w Radiu Płock. Współpracował również z Pawłem Sito przy projekcie REO.pl. oraz w RadioSpacji, gdzie prowadził dwie audycje: morning show „Lecimy z domu" oraz „Przy mikrofonie”. Wiedzę o muzyce nabył z domu. Był synem dziennikarza, specjalisty w dziedzinie jazzu Piotra Majewskiego oraz wnukiem Czesława Majewskiego, kompozytora i pianisty znanego z telewizyjnego Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz programu muzycznego „Śpiewające fortepiany” (TVP2).

Franciszek zmagał się z chorobą. Słuchacze mogli nie wiedzieć, że poruszał się na wózku. 

Niemal całą drugą połowę życia zmagał się ze straszliwymi chorobami, przykuty do inwalidzkiego wózka. Jego postawa w tej kwestii była heroiczna i zarazem pełna normalności (...) Chorobę pokonywał/oswajał niezwykle jasną i pełną dobrego humoru osobowością. Niejeden w pełni zdrowy człowiek mógł uczyć się of Frania niepoddawania się i życiowego optymizmu - powiedział Sito.

Groby legend polskiego sportu. Straszne choroby i potworne wypadki. Niezapomniani

ZOBACZ: Nie żyje twórczyni "Na Wspólnej", "Barw szczęścia" i innych serialowych hitów. Walczyła do samego końca

Szczegóły pogrzebu syna znanego dziennikarza

Pogrzeb Franciszka Majewskiego odbędzie się w piątek 9 kwietnia. Msza święta pożegnalna w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie rozpocznie się o godzinie 13.00. Młody dziennikarz zostanie pochowany na Cmentarzu Bródnowskim. Ze względu na obostrzenia w kościele mogą przebywać tylko najbliżsi (do 26 osób). 

- Pozostali przyjaciele Franka i ci, którzy znali go z audycji muzycznych w RadioSpacji mogą uczestniczyć we mszy na placu przed kościołem (zapewnione nagłośnienie). Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na uroczystości pogrzebowe msza będzie także transmitowana na kanale You Tube Kościoła Środowisk Twórczych. Módlcie się za Franka, albo bądźcie z nim dobrą myślą - poinformował Andrzej Luter na Facebooku.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze