BARBARA PIOTROWICZ CÓRKA POSŁA PIS ZOSTAŁA PROKURATOREM BEZ KONKURSU

i

Autor: ARCHIWUM BARBARA PIOTROWICZ CÓRKA POSŁA PIS ZOSTAŁA PROKURATOREM BEZ KONKURSU

Ma być nagranie

Córka Stanisława Piotrowicza oszukiwała na egzaminie? Teraz zarabia 16 tys. zł miesięcznie?

2023-02-28 10:59

Barbara Piotrowicz (41 l.) była prokuratorem w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie. W 2021 roku po zaledwie 4,5 roku pracy, została oddelegowana do tzw. pezetów, czyli najbardziej elitarnego wydziału podlegającego Prokuraturze Krajowej, nad którym pieczę trzyma Zbigniew Ziobro. "Gazeta Wyborcza" dotarła do nagrań, które sugerują, że córka obecnego sędziego Trybunału Konstytucyjnego mogła zdać nieuczciwie egzamin sędziowski.

W nagraniu ma być słychać jak egzaminatorowi przekazywane są informacje jak będzie ubrana córka ówczesnego polityka Prawa i Sprawiedliwości, byłego prokuratura z czasów PRL. Podano także jakim kolorem tuszu będzie pisać pracę Barbara Piotrowicz. Chodzi o egzamin na aplikację sędziowską w 2006 roku, czyli pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Córka Stanisława Piotrowicza miała mieć na sobie "broszkę-kamei", białą bluzkę oraz pisać czarnym długopisem. - Ona będzie miała taką - mi opisał taką kameę - broszkę pod szyją do białej bluzki, i przy sprawdzaniu (...) to ona będzie czarnym długopisem wypełniać" – brzmi opublikowany cytat. "Gazeta Wyborcza" wyjaśnia, także, że są tam także "oczekiwania" stawiane przez Stanisława Piotrowicza.

Wiemy ile naprawdę zarabiała córka Piotrowicza w 2018! Kwota robi wrażenie

Nagranie miało powstać w  "towarzyskich okolicznościach". Egzaminator, który miał nielegalnie pomóc córce Piotrowicza, tą informacją podzielił się ze znajomymi. Pytany przez gazetę o komentarz, nie chciał o tym mówić. Nie zaprzeczył jednak słowom Wojciecha Czuchnowskiego, autora tekstu. O nagranie został zapytany także inny sędzia-egzaminator, który ostatecznie odmówił popełnienia przestępstwa i wyłączył się ze składu komisji egzaminacyjnej - czytamy w natemat.pl.

Przypomnijmy, że sfałszowania egzaminu sędziowskiego to przestępstwo, które nie uległo przedawnieniu Czy w związku z tym sędzia Trybunału Konstytucyjnego i towarzyszący mu drugi sędzia, mogą ponieść odpowiedzialność karną?

Mroczna tajemnica w rodzinie Stanisława Piotrowicza z PiS

- Egzamin na aplikację sędziowską to nie jest konkurs plastyczny w domu kultury. Podżeganie do jego sfałszowania to przestępstwo przekroczenia uprawnień. Jeżeli dotyczy sędziów, to mamy po obu stronach funkcjonariuszy publicznych, więc sprawa tym bardziej jest poważna – powiedział "Gazecie Wyborczej" wykładowca prawa i adwokat prof. Jan Widacki.

Co ciekawe, w 2021 roku od domniemanego przestępstwa minęło 15 lat i sprawa powinna się przedawnić. Okres ten jednak się wydłużył za sprawą ustawy związanej z epidemią COVID-19.

Córka Stanisława Piotrowicza zarabia teraz 16 tys. złotych miesięcznie?

- Po prostu "rodzina na swoim" naszym kosztem. Przecież ona  w Prokuraturze Krajowej zarabia ok. 16 tys. zł miesięcznie. Tylko za to, że jest. Ja nie słyszałem o żadnej większej sprawie, którą by ona prowadziła, ani o żadnym jej sukcesie zawodowym -  mówi Onetowi jeden z prokuratorów z Podkarpacia, chcący zachować anonimowość. W 2018 roku, kiedy pracowała jeszcze w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie zarabiała ok. 9 tysięcy złotych miesięcznie.

Oświadczenie majątkowe Barbary Piotrowicz złożone w 2021 roku

Córka Stanisława Piotrowicza umieściła tam dom o powierzchni 185 metrów kwadratowych na działce 3100 m kw. Jest to współwłasność małżeńska. Zasoby pieniężne w wysokości 120 tys. złotych oraz dwa samochody nabyte w leasingu (Volkswagen Passat oraz Jeep Renegade). Barbara Piotrowicz miała także do spłacenia kredyt mieszkaniowy w wysokości 450 tys. złotych zaciągnięty w PKO BP.

Michał Wawrykiewicz: Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego to prawna Targowica. To wyrok na zamówienie
Nasi Partnerzy polecają