Pies rasy chihuahua

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Senat zajmie się sprawą

Masz psa? Koniecznie to przeczytaj! Rewolucja dla właścicieli psów w Polsce. Będą licencje?!

2023-02-01 8:18

Kuriozalna petycja wpłynęła do Senatu! Parlamentarzyści będą musieli zająć się sprawą... licencji dla właścicieli psów. To nie żart. Autor osobliwego pomysłu - jak czytamy w "Rzeczpospolitej" - stoi na stanowisku, że posiadanie psów powinno być możliwe wyłącznie dla właścicieli specjalnej licencji. Powód? Miałoby to rozwiązać problem szczekania czworonogów.

Senatorowie - obok spraw poważnych (jak np. nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym) - muszą zajmować się także pomysłami - delikatnie mówiąc - mniejszej wagi. Parlamentarzyści z izby wyższej nie mają wyboru i muszą pochylać się nawet nad absurdalnymi petycjami. "Do Sejmu, Senatu i innych instytucji podobne pisma może wysłać każdy, co jest efektem uchwalonej w 2014 roku ustawy o petycjach. W obu izbach parlamentu istnieją komisje rozpatrujące petycje, które wcześniej przechodzą przez cały aparat urzędniczy" - czytamy w "Rzeczpospolitej". Oznacza to m.in. to że senatorowie zajmą się też sprawą licencji dla właścicieli psów. Dlaczego pragnący zachować anonimowość autor psiej petycji zdecydował się na ten radykalny krok? Okazuje się, że jest on... regularnie obszczekiwany. "Szczekanie psów ma charakter impulsowy, ale nierzadko w pikach przekracza 100 dB. Są również psy wyjące. Straż miejska i policja nie ma jednolitych wytycznych, dotyczących problemu szczekających psów"  - tak argumentuje obszczekiwany obywatel. 

Psa ma także wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Czy on także będzie musiał mieć licencję? Zobacz w naszej galerii, jak Michał Kamiński mieszka ze swoim psem Afraczkiem

Politycy od Kuchni - Michał Kamiński
Sonda
Licencje dla właścicieli psów. Dobry pomysł?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany