Joe Biden w Środę Popielcową

i

Autor: Przemysław Keler/KPRP

SĄ ZDJĘCIA

Niewiarygodne, co się działo w wielkiej tajemnicy przy apartamencie prezydenckim Joe Bidena. Wygadał się ksiądz!

2023-02-22 16:41

Joe Biden nie ukrywa, że bardzo ważna jest dla niego wiara. Jest katolikiem i to praktykującym. Nic dziwnego, że w Środę Popielcową jak na katolika przystało, wybrał się na mszę. Wszystko jednak było owiane tajemnicą, a msza odbyła się obok apartamentu prezydenckiego! O sekretnym wydarzeniu opowiedział pewien ksiądz. Co więcej, część osób zauważyła charakterystyczny ślad na czole Joe Bidena.

Joe Biden od poniedziałkowego wieczoru (20 lutego) przebywa w Polsce. We wtorek miał szereg ważnych spotkań, m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim. Kluczowym wydarzeniem wtorku było jednak wystąpienie w Arkadach Kubickiego i przemówienie, które Joe Biden skierował do Polaków. Padło wiele ważnych i pięknych słów, a całą przemowę amerykański prezydent zakończył słowami: - Niech Bóg pobłogosławi bohaterów Ukrainy i wszystkich, którzy bronią wolności. Dziękuję Polsko, niech was Bóg błogosławi! Takie słowa w jego ustach nie dziwią, Joe Biden jest bardzo wierzący, a do tego jest praktykującym katolikiem, czego się zupełnie nie wstydzi. Właśnie dziś w kościele obchodzona jest Środa Popielcowa, czyli dzień rozpoczynający okres Wielkiego Postu. 

Joe Biden pamiętał o Środzie Popielcowej

Zgodnie z zasadami w tym dniu wierni zbierają się w kościołach na mszach, w trakcie których odbywa się obrzęd posypania głów popiołem. Jak się okazuje o ważnym dla wiernych dniu nie zapomniał też Joe Biden. Skąd ta pewność? O wszystkim powiadomił w mediach ks. Wiesław Dawidowski, który miał okazję odprawiać mszę dla prezydenta USA:

- Dzisiaj Środa Popielcowa. Także wielcy tego świata przyjmują popiół - jeśli należą do tradycji katolickiej. Miałem zaszczyt nałożyć dzisiaj popiół na głowę samemu Prezydentowi USA Mr Joe Bidenowi. Wszystko odbyło się w wielkim sekrecie ale teraz już mogę mówić: w zaimprowizowanej kaplicy domowej tuż obok apartamentu Prezydenta, odprawiliśmy Mszę świętą w intencji o pokój, nawrócenie Rosji i światło Ducha Świętego dla Pana Prezydenta - wyjawił ksiądz. 

W Stanach Zjednoczonych duchowni nie posypują głów popiołem, tak jak u nas, a kreślą na czołach wiernych znak krzyża. I faktycznie, czujni obserwatorzy prezydenta Bidena zauważyli, że gdy pojawił się na szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, miał on na czole siwy ślad po popiele. 

CZYTAJ: Biden pomylił Tuska z Kaczyńskim?! Nie do wiary, co mu powiedział

Joe Biden dziękuje Polakom. Historyczne przemówienie w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany