Niewielkie mieszkanko

Tak mieszkają rodzice Andrzeja Dudy. Niewiarygodne, co mają na ścianach. Do tego szafka z dewocjonaliami i niezwykły obraz zawieszony nad łożem małżeńskim. Nikt tak nie robi! [ZDJĘCIA]

2023-08-26 4:57

Wiele osób myśli, że rodzice prezydenta Andrzeja Dudy pławią się w luksusach. W końcu ich syn jest najważniejszą osobą w państwie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest naprawdę. W programie "Politycy od kuchni" prof. Jan Duda pokazał nam swoje skromne mieszkanie w Krakowie. Rodzice Andrzeja Dudy na co dzień żyją na powierzchni 49 m2. - Na dwie osoby jest w sam raz - stwierdził ojciec prezydenta.

Tak mieszkają rodzice prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Pokój z kuchnią, sypialna, łazienka, przedpokój i balkon z widokiem na ruchliwą ulicę i stację benzynową - tak wygląda mieszkanie Janiny i Jana Dudów. Mieszkanko nie jest duże, bo ma zaledwie 49 metrów, ale dla małżonków w zupełności wystarczy. Profesor Jan Duda oprowadził dziennikarzy Super Expressu Piotra Lekszyckiego i Kamila Szewczyka po swoim domu. Pokazał różne zakamarki, a także cenne rodzinne pamiątki i szafę z dewocjonaliami. Rozmowa dotyczyła spraw rodzinnych, ale również światopoglądowych i politycznych. Jan Duda zwraca uwagę na plusy niezbyt okazałego metrażu. Jednym nich jest niewielka powierzchnia do sprzątania. Ojciec prezydenta szczerze wyznaje, że za czystość w ich domu odpowiada raczej małżonka. Pani Janina Duda na swojej głowie ma także gotowanie. - Absolutnie nie mam talentu kulinarnego - zdradza ojciec Andrzeja Dudy. Dodaje jednak, że umie zrobić herbatę i "od biedy" jajecznicę. - Gdyby żony nie było, to bym mógł umrzeć z głodu - przyznaje. - Nie pamiętam, ze obiad trzeba zjeść - śmieje się profesor. Jak wygląda mieszkanko? W naszej galerii zdjęć zobaczycie wszystko! Zajrzeliśmy w dosłownie każdy zakamarek mieszkania Dudów seniorów.

CZYTAJ TAKŻE: Zobacz, jak mieszka Tomasz Grodzki, marszałek Senatu. Szokujące wnętrza [POLITYCY OD KUCHNI]

Zobacz na zdjęciach jak wygląda mieszkanie Dudów w Krakowie:

 

Tak mieszka ojciec prezydenta Andrzeja Dudy
Listen on Spreaker.