Na bogato!

Donald Tusk chodzi w butach niemal za 4 tysiące zł. To dwie emerytury pani Ireny

2023-06-26 17:10

Kampania wyborcza rozkręciła się na dobre. Donald Tusk nie daje sobie odpocząć, organizując wiec za wiecem. Nic dziwnego, że postawił ostatnio na wygodne obuwie, które musi się się sprawdzić w trakcie wielogodzinnych spotkań z wyborcami. Okazuje się jednak, że jest nie tylko komfortowe, ale też horrendalnie drogie. Czarne wsuwki polityka, w których jest ostatnio często widywany, to ekskluzywna światowa marka. Jedna para warta jest blisko 4 tysiące złotych!

Niby niepozorne, czarne sneakersy. Jak zauważył niedawno dziennikarz Salonu24, Marcin Dobski, Tusk nosi model znanego włoskiego domu mody Zegna warte w przeliczeniu z euro prawie 4 tysięcy złotych! Można powiedzieć, że na biednego nie trafiło. W końcu Donald Tusk to były przewodniczący Rady Europejskiej, który zarabiał duże pieniądze w euro, a teraz jako emeryt świadczenie pobiera w wysokości ok. 4,6 tys. euro, czyli w przeliczeniu ponad 20 tys. zł miesięcznie.

Ekspert: Eleganckie buty - tak, ale absurdalnie drogie już nie

Czy jednak luksus nie razi wyborców? Zapytaliśmy o opinię dr. Sergiusza Trzeciaka, eksperta od marketingu politycznego. - Zdecydowanie wskazany jest umiar. Polityk powinien być ubrany dobrze, ale nadmiar ekstrawagancji w wydatkach to nie jest dobry pomysł. Eleganckie buty - tak, ale nie absurdalnie drogie. To prowokuje nieprzychylne komentarze. Politycy nie powinni nadmiernie eksponować swojej zamożności - mówi ekspert. I najwyraźniej ma rację. Irena Aleksandrowicz (85 l.), emerytka z Siedlec nie kryje rozgoryczenia: – Pan Tusk kupuje sobie buty za prawie 4 tysiące. a ja mam 2 tys. zł emerytury. Te buty to moje dwie emerytury. Ja nie mam za co wykupić leków i często się zastanawiam, czy wziąć jedzenie, czy lekarstwa - dodaje ze smutkiem. 

Campus Polska 2022 Sonda Rafał Trzaskowski VS Donald Tusk
Sonda
Czy politycy powinni być bogaci?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany