Poseł Gowina ZASKAKUJE: wcześniejsze wybory parlamentarne możliwe już po pandemii

Michał Wypij
Autor: Piotr Molecki/East News Michał Wypij

- Wcześniejszych wyborów nie można wykluczyć; w przyszłym roku, po pandemii, jest taka możliwość. Jeżeli Polacy dadzą jednoznacznie znać, że chcą tej weryfikacji, to nie powinniśmy jej unikać - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł Porozumienia Michał Wypij.

"Porozumienie dotrzymywało zapisów umowy koalicyjnej, a teraz widzimy, że umowa została przez PiS zawieszona" - stwierdził Wypij w wywiadzie. "Czekamy teraz na zawieszenie ministrów, którzy już nie są członkami Porozumienia. Chyba że PiS traktuje ich jak swoich ministrów. W najbliższym czasie przedstawimy rekomendacje dla osób, które będą odpowiedzialne za te działy, które zostały wynegocjowane w umowie koalicyjnej" - powiedział.

Poseł Porozumienia zauważył też, że każdy dzień niewywiązywania się przez PiS z umowy koalicyjnej powoduje, że jego partia zaczyna się zastanawiać, czy PiS może mieć coś wspólnego z "puczem Bielana". Zapytany, czy wcześniejsze wybory parlamentarne wchodzą w rachubę, odparł, że nie można ich wykluczyć. "W przyszłym roku, po pandemii, jest taka możliwość. Jeżeli Polacy dadzą jednoznacznie znać, że chcą tej weryfikacji, to nie powinniśmy jej unikać. My jako Porozumienie nie będziemy się bać weryfikacji, zwłaszcza, że zachowaliśmy się jak trzeba w tym trudnym momencie" - ocenił.

Na pytanie, czy Porozumienie mogłoby pójść do wyborów osobno, Wypij odpowiedział: "Polacy wymagają od nas wzięcia odpowiedzialności w trudnym momencie, a nie zajmowania się piarem czy uprawiania propagandy w TVP".

NIE PRZEGAP: Gowin mówi o końcu koalicji i stawia PiS ULTIMATUM. Koniec Zjednoczonej Prawicy jest bliski?

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze