500 plus w bonie? Emilewicz tłumaczy swój pomysł [TYLKO U NAS]

2020-08-03 20:22 Mirosław Skowron
Jadwiga Emilewicz
Autor: Artur Hojny Jadwiga Emilewicz

Nie ma mowy o zamianie 500 plus na bon, nic takiego nie padło w mojej wypowiedzi. I chciałabym uspokoić wszystkich Polaków, beneficjentów programu 500 Plus i panią premier Beatę Szydło, że nie ma absolutnie żadnych planów zmiany programu 500 Plus - podkreśla w rozmowie z "Super Expressem" wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz

Wiemy, że jest to jeden ze sztandarowych programów naszego rządu i od początku był przygotowany jako systemowe, bezpośrednie wsparcie dla rodzin. Nie ma i nie było dyskusji o tym, że administracja publiczna rości sobie prawo w jaki sposób przekazywać, albo nakazywać rodzinom wykorzystywanie tych środków. Co więcej, to właśnie program 500 Plus był dla nas inspiracją w pracach nad bonem turystycznym. Po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy zdecydowaliśmy się na to, żeby był to program wspierający rodziny i dzieci do 18. roku życia, a także branżę turystyczną.

Bon turystyczny – i jesteśmy z tego dumni – jest realizowany przez nowoczesne, informatyczne rozwiązanie. I te niemal 4 mld zł trafią do polskiej branży turystycznej. Dzięki szybkiej cyfryzacji m.in. 145 tys. beneficjentów, także programu 500 Plus, mogło zarejestrować się na portalu ZUS. Zachęcamy do tego, bo dzięki takiej formie będziemy mogli szybko dystrybuować różne programy pomocy publicznej. Mówiąc o formacie bonu mówiłam o tym, że jeżeli podobne programy się pojawią, to taka cyfrowa formuła pozwoli w sposób dokładny odzwierciedlić intencje ustawodawcy.

Tomasz Walczak: Polityka społeczna PiS. Program 500 Plus przyczyną bezrobocia i alkoholizmu?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze