Nagranie z bratem Agaty Dudy krąży po sieci! Siostra będzie dumna z Jakuba? ZOBACZ

2020-12-03 14:29 Jot
Brat Agaty Dudy laureatem nagrody im. Wisławy Szymborskiej
Autor: fotomontaż SE/East News Jakub Kornhauser laureatem nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Agata Duda ma tylko jednego brata i to sporo młodszego. Jakub Korhauser to znany literat. Jest pisarzem, tłumaczem, ale i pasjonatem przejażdżek rowerowych. Jest znany w świecie literatury, a w związku z tym zapraszany na spotkania i wydarzenia literackie. Ale nie tylko. Kilka lat temu wziął udział w specjalnej lekcji w jednym z liceów. Czyżby ciągnęło go w ślady siostry, pierwszej damy, które z wykształcenia jest nauczycielką? nagranie lekcji z Kornhauserem można obejrzeć w sieci.

Pierwsza dama jest córką Alicji Wojny-Kornhauser i Juliana Kornhausera. Jej ojciec to znany krakowski poeta, krytyk literacki, tłumacz i prozaik, a nawet autor książek dla dzieci. Właśnie przed laty specjalnie dla córki napisał tomik wierszy: Tyle rzeczy niezwykłych. Wiersze dla Agatki. W ślady ojca poszedł syn, czyli młodszy brat Agaty Dudy, Jakub Kornhauser. Młodzieniec także zajmuje się literaturą, jest poetą, tłumaczem i eseista, jak również nauczycielem akademickim. Na stornie Uniwersytetu Jagiellońskiego można znaleźć informację, że jego zainteresowanie to: literatura awangardowa, neoawangardowa, eksperymentalna. Teoria literatury. Komparatystyka. Film europejski i sztuki wizualne XX i XXI wieku. Współczesna poezja polska, rumuńska, francuska. Kultura Europy Środkowej. Nowe kierunki badań w humanistyce. Jest tego naprawdę wiele! Ale to nie wszystko, co fascynuje brata Agaty Dudy i szwagra prezydenta. Wielką miłością młodego Kornhausera są wycieczki rowerowe, o których chętnie opowiadał.

CZYTAJ: Nie uwierzysz jakie wykształcenie ma Lech Wałęsa. Wielu uważa to za wstydliwe

Zaskakujące nagranie z bratem Agaty Dudy krąży po sieci 

Szukając informacji na temat Jakuba Kornhausera można natknąć się na ciekawą wiadomość. Otóż okazuje się, że kilka lat temu, w 2017 roku, młody poeta brał udział w specjalnej lekcji języka polskie w liceum w Chojnicach. Odwiedził młodzież z klas humanistycznych i poprowadził dla nich lekcje. Wyluzowany, w dżinsach, a do tego nieco spóźniony, wcale nie wyglądał jak poważny naukowiec. Wręcz przeciwnie, widać, że trafił do uczniów opowiadając im o tajnikach literatury. Czyżby drzemały w nim podobne zdolności co w siostrze? W końcu Agata Duda przez lata była nauczycielką i to również w liceum. Z takiego brata Agata Duda może być dumna!

DOWIEDZ SIĘ: Taką nauczycielką była Agata Duda. Uczniowie szczerze. CAŁA PRAWDA

Najnowsze
KOMENTARZE