Nie uwierzysz jakie wykształcenie ma Lech Wałęsa. Wielu uważa to za wstydliwe

2020-12-03 7:06 Jot
Lech Wałęsa
Autor: SHUTTERSTOCK Lech Wałęsa

Lech Wałęsa był prezydentem w latach 1990-1995. Odniósł wtedy ogromny sukces, a ludzi pociągnął za sobą tym, że był znanym liderem Solidarności i brał udział w obradach Okrągłego Stołu. Polacy widzieli w nim przywódcę, za którym warto pójść. Wiele osób może więc być zdziwionych faktem, dotyczącym wykształcenia Lecha Wałęsy.

Lech Wałęsa jest jednym z najbardziej znanych Polaków w historii. Był legendarnym przywódcą związku zawodowego Solidarność, laureatem Nagrody Nobla, a w końcu prezydentem. Bez wątpienia Wałęsę trzeba uznać za osobę poważaną na świecie, co mogą potwierdzać liczne tytułu honorowe nadawane byłemu prezydentowi przez zagraniczne uczelnie. Wałęsa jest doktorem honoris causa ponad 45 uczelni, m.in. Uniwersytetu Harvard, Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, Uniwersytetu Paryskiego, Uniwersytetu Europejskiego w Madrycie, Uniwersytetu Meiji w Tokio, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Zwykle jesteśmy przyczajeni do tego, że politycy będący na najwyższych szczeblach władzy i sprawujący najwyższe funkcje w państwie mogą pochwalić się dobrym wykształceniem. Inaczej jest jednak w przypadku Lecha Wałęsy. To bardzo ciekawa spraw, o której może nie wszyscy widzą, a powinni. Kim jest z wykształcenia Lech Wałęsa? Jaką szkołę ukończył? Odpowiadamy!

Wykształcenie Lecha Wałęsy. Czy były prezydent ma maturę? 

Lech Wałęsa z wykształcenia jest elektrykiem, to wiedzą chyba wszyscy. Jednak nie był on elektrykiem, który zajmuje się rozprowadzaniem instalacji w domach, czy podłączaniem sprzętów w gospodarstwach. Były prezydent Wałęsa jako nastolatek po szkole podstawowej zaczął naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Lipnie, którą  ukończy w 1961 roku. Po zawodówce poszedł do pracy, w latach 1961-1967 pracował jako elektryk w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Łochocinie i Leniach Wielkich. Po wojsku trafił do Stoczni Gdańskiej im. Lenina, gdzie zajmował się elektryką okrętową. Co ciekawe, Wałęsa przez całe swoje życie nie zrobił matury. Wielu uważa to za wstydliwe, ale jak widać w powiedzeniu: Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera, zawiera w sobie wiele prawdy. 

SPRAWDŹ: Wałęsa zabrał głos ws. Bolka. UJAWNIŁ coś szokującego

Jakie wykształcenie mieli kolejni po Wałęsie prezydenci?

Aleksander Kwaśniewski studiował handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie kampanii wyborcze w 1995 roku twierdził, że jest magistrem. Okazało się jednak, że nie pozaliczał wszystkich egzaminów i nie złożył pracy magisterskiej. Sprawa wywołała skandal.

Lech Kaczyński był magistrem prawa Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem Uniwersytetu Gdańskiego, habilitację zrobił na Uniwersytecie Gdańskim. Był profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Bronisław Komorowski ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim, a Andrzej Duda jest doktorem prawa, ukończył Uniwersytet Jagielloński.

ZOBACZ: Małgorzata Trzaskowska SZOKUJE. Niedoszła pierwsza dama powiedziała prawdę. Tego nikt nie wiedział!

Cała Polska dziękuje prezydentowi za otwarte stoki. Kiedy Andrzej Duda otworzy bary z kebabem? Felieton wideo "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 166
Najnowsze
KOMENTARZE