Amerykańscy lekarze ostrzegają: szczepienie dzieci na SARS-CoV-2 jest ryzykowne!

2021-06-28 8:49
Weekendowe szczepienia w Toruniu
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Weekendowe szczepienia w Toruniu

Na całym świecie trwa dyskusja o tym, czy należy szczepić dzieci między 12. a 17. rokiem życia przeciw koronawirusowi. Najnowsze badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wykazały, że ryzyko wystąpienia u nich zapalenia mięśnia sercowego po szczepionkach jest wyższe niż u dorosłych. Niektóre kraje zdecydowały, że będą szczepiły dzieci tylko w wyjątkowych przypadkach, np. gdy ryzyko zachorowania na COVID jest większe niż odczyn poszczepienny.

Powstaną bezpieczne szczepionki dla dzieci

Wiele państw rozpoczęło już szczepienia dzieci i młodzieży przeciwko SARS-CoV-2. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od początku zaleca w tej sprawie ostrożność. Wygląda na to, że mogła mieć rację, gdyż najnowsze badania amerykańskiej agencji rządowej Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wykazały, że u dzieci częściej niż u dorosłych wykrywano po szczepieniu przypadki zapalenia mięśnia sercowego. Leczenie serca u osób z taką reakcją poszczepienną kończyło się dobrze, ale samo ryzyko powstania choroby zaniepokoiło badaczy. Eksperci podkreślili, że trwają badania nad szczepionkami dla dzieci, które będą znacznie bezpieczniejsze.

Niewyobrażalny ból przeszył ciało Rydzyka. Trafił pod opiekę specjalistów

 Niemcy: szczepionka tylko dla chorych dzieci

W związku z ryzykiem wystąpienia niepożądanych objawów poszczepiennych Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie propaguje masowych szczepień dzieci. Szczepionkę przeciwko SARS-CoV-2 powinny otrzymać jednak dzieci z grupy ryzyka wystąpienia trudnego przebiegu COVID-19. Niemcy już wdrożyły szczepienie młodzieży tylko z poważnymi chorobami, np. z niewydolnością nerek i nowotworami.

Sławomir Neumann wylewa siódme poty na treningu. Upał mu niestraszny!

Gen. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, jest zdania, że korzyści wynikające ze szczepienia powinny znacznie przeważać nad potencjalnym ryzykiem. – Zwracam uwagę, że leczenie nie może być gorsze od samej choroby – mówił już wcześniej Gielerak w rozmowie z „SE”.

Super Raport (Michał Woś - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Michał Listkiewicz - były prezes PZPN), Sedno Sprawy: Krzysztof Pyrć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE