Antyszczepionkowcy na listach PiS? Słowa Terleckiego mówią wszystko

2021-09-19 23:07
RYSZARD TERLECKI
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Najlepsi lekarze dla polityków! A dla zwykłych Polaków? Ogromne kolejki

Ryszard Terlecki nie owija w bawełnę! Wicemarszałek Sejmu pytany o los anyszczepionkowców na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, wyraził się jednoznacznie. Nie wszystkim politykom Zjednoczonej Prawicy się to spodoba. Ryszard Terlecki jasno wyznaczył granicę. Odniósł się też wprost do zachowania jednej z posłanek klubu PiS. Ta nie pozostała dłużna.

Ryszard Terlecki w Polskim Radiu pytany był o medialne doniesienia, wedle których wśród posłów Zjednoczonej Prawicy jest ośmiu antyszczepionkowców. Wicemarszałek Sejmu jasno dał do zrozumienia, że mogą oni nie znaleźć miejsca na listach PiS przed kolejnymi wyborami. Odniósł się również do zachowania posłanki Anny Marii Siarkowskiejktóra upominana przez marszałek Elżbietę Witek w kwestii noszenia maseczki, opuściła salę obrad.

Nie przegap: "Segregacja sanitarna" w Polsce? Igor Zalewski zarzuca antyszczepionkowcom histerię

–Trochę tak jest, że nie na wszystko możemy reagować tak, jakbyśmy chcieli. Bo jednak musimy utrzymać tę jedność klubu i siłę, przewagę naszych głosów – nie ukrywał Terlecki. Na wyciągnięcie konsekwencji przyjdzie jednak czas. – Granicą z pewnością będzie lista wyborcza w wyborach za dwa lata, bo ci, z którymi powtarzają się kłopoty i którzy jakby swoje własne opinie czy indywidualne poglądy przedkładają ponad interes Zjednoczonej Prawicy, klubu parlamentarnego, to oczywiste jest, że będziemy wobec takich posłów bardzo sceptyczni, gdy zechcą znaleźć się na naszych listach wyborczych – dodał wicemarszałek Sejmu.

Do słów Terleckiego odniosła się posłanka Siarkowska. – Osobiście nie znam posłów - antyszczepionkowców, o których mówił dzisiaj marszałek Ryszard Terelecki. Znam za to posłów, dla których ważne jest respektowanie gwarantowanych konstytucyjnie praw i wolności obywatelskich. I jest ich coraz więcej – napisała na Twitterze.

Sonda
Jesteś za zakazami dla niezaszczepionych?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: PiS flirtuje z antyszczepionkowcami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE