Borys Budka, jak się o tym dowie, może się popłakać! Nadali mu kompromitujący przydomek

2021-06-09 12:33 likp
Wybory w Rzeszowie. Borys Budka
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Wybory w Rzeszowie. Borys Budka

Borys Budka od dłuższego czasu przeżywa trudne chwile. Miał być zbawcą Platformy Obywatelskiej, drugim Donaldem Tuskiem, a pod jego wodzą notowania partii zaczęły lecieć na łeb, na szyję. Wielu ważnych polityków PO otwarcie mówi o tym, że Borys Budka powinien przestać pełnić funkcję szefa Platformy. Na domiar złego - jak wynika z informacji tygodnia "Polityka" - liderowi PO partyjni podwładni nadali kompromitujący przydomek. Na pierwszy rzut oka wygląda sympatycznie, ale jak się pozna jego genezę, to robi się bardzo niemiło. Borys Budka, jak się o tym dowie, może się popłakać!

Borys Budka na pewno nie tak wyobrażał sobie Platformę Obywatelską pod swoim przewodnictwem. Już w styczniu na niepokojący trend uwagę zwrócił poprzednik Budki - Grzegorz Schetyna. - Zostawiałem Platformę Obywatelską, gdy miała 31 procent poparcia, wygrała w Senacie, a wcześniej obroniła wszystkie miasta w wyborach samorządowych. Borys Budka to otrzymał, a teraz po roku można się zapytać: gdzie jest Platforma Obywatelska? - mówił w TVN24 były wicepremier. Wtedy sondażowe poparcie dla PO spadło poniżej 20 proc. Dziś jest jeszcze niższe. Nic zatem dziwnego, że Borys Budka dorobił się nowego przydomku - "Rocky III". Wydaje się sympatyczny, w końcu odnosi się do kultowej serii filmów z Sylwestrem Stallone'em. A jednak sympatyczny zdecydowanie nie jest... Jedna z posłanek PO w rozmowie z "Polityką" tłumaczy, skąd wzięło się to przezwisko. 

ZOBACZ TAKŻE: Beatę Szydło spotkała straszna przykrość! Tak się przygotowała na ten dzień, a tu coś takiego... Smutne

Okazuje się, że nie chodzi o umiejętności bokserskie czy zacięcie sportowe Borysa Budka. Skąd zatem ksywa "Rocky II". - Bo w rok i trzy miesiące rozłożył Platformę - wyjaśnia bez ogródek parlamentarzystka. Na cóż... Zawsze mogło być gorzej - np. "Rocky II". 

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Gowin wprost: "W 99 proc...". Co dalej z koalicją? [Wideo]

Express Biedrzyckiej - Sławomir Neumann: Wsparcie Tuska jest potrzebne Borysowi
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze