Chcesz dostać się do lekarza? Idź do więzienia. Absurd w przepisach

2021-10-28 10:57
Więźniowie wcześniej do lekarza
Autor: SHUTTERSTOCK Więźniowie wcześniej do lekarza

Przeciętny Kowalski musi tygodniami czekać na wizytę u lekarza specjalisty oraz tyle samo na badania. Okazuje się, że znacznie lepszy dostęp do ochrony zdrowia mają… więźniowie. Wszystko za sprawą przepisów, które pozwalają więźniom chodzić do lekarzy poza kolejnością. Ministerstwo sprawiedliwości zapowiada zmiany.

Więźniowie kierowani są do lekarzy, w tym do specjalistów, poza kolejnością i systemem świadczeń zdrowotnych. Więźniom przysługuje prawo do opieki medycznej, ale nie ma uzasadnienia, aby korzystali z ochrony zdrowia na lepszych warunkach niż wszyscy pozostali Polacy, którzy płacą składki. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś ma dziś (tj. w czwartek, 28 października) ogłosić zmiany w przepisach, które zlikwidują preferowanie więźniów w kolejkach do lekarzy i badań. To jednak nie koniec zmian! Dalsza część artykułu poniżej.

Tusk wykończył swoich rywali. Chodzi o władzę i zemstę. "Zły Świetlik"

Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Nie straszcie nas wojną!

Ponadto skazani mają być obciążani kosztami badań laboratoryjnych w przypadku pozytywnego wyniku badania na obecność substancji psychoaktywnej. Kosztów takich badań nie będzie już ponosić budżet państwa.

SZOK! Błaszczak zastąpi Kaczyńskiego? "Mariusz o to nie zabiega, ale jest gotów"

Według resortu sprawiedliwości, podjęta w 2016 r. modernizacja Służby Więziennej dała podstawę pod generalną przebudowę tej formacji i polskiego więziennictwa. Dwa projekty składają się na kompleksowy program reform. Nowe przepisy zostaną wprowadzone m.in. do Kodeksu karnego wykonawczego, Kodeksu karnego, ustawy o Służbie Więziennej i ustawy regulującej pracę więźniów.

Sonda
Czy starasz się dbać o swoje zdrowie i regularnie robisz badania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE