SZOK! Błaszczak zastąpi Kaczyńskiego? "Mariusz o to nie zabiega, ale jest gotów"

2021-10-27 20:40
Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak (52 l.) to jeden z najwierniejszych współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (72 l.). Politycznie był z nim jeszcze w czasach poprzedniej partii Kaczyńskiego - Porozumienia Centrum. Teraz pojawiły się głosy, że w niedalekiej przyszłości Błaszczak może zastąpić Kaczyńskiego na stanowisku wicepremiera.

Dwa tygodnie temu Jarosław Kaczyński potwierdził plotki o odejściu z rządu. Z funkcji wicepremiera ds. bezpieczeństwa ma zrezygnować na początku 2022 r. - Ja tam (do KPRM - red.) przybyłem z pewnymi zadaniami. One już w zasadzie są na końcu drogi. Jeśli je wykonam, mój pobyt w rządzie nie będzie miał jakiegoś wielkiego sensu, ktoś może mnie zastąpićmówił wicepremier Kaczyński w wywiadzie dla RMF[WIĘCEJ:>>>Zanim Kaczyński odejdzie z rządu wykona ważne zadanie. Nowa ustawa! To będzie petarda]. Dziś Wirtualna Polska donosi, że tym szczęśliwcem może być obecny szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.  - Mariusz o to nie zabiega, ale jest gotów podjąć się tego zadania - mówi WP polityk z bliskiego otoczenia Błaszczaka. - Mariusz zakochał się w wojsku. Żołnierze może tej miłości nie odwzajemniają, ale znaleźli z ministrem wspólny język. Na pewno widzą, że Mariuszowi zależymówi jeden informator WP. Następny dodaje, że Kaczyński widzi zaangażowanie ministra obrony. - Uważa Błaszczaka za jednego z najlepszych ministrów. Tym bardziej, że to jego jednoosobowa decyzja personalna. Jarosław powiedział: "Przechodzisz do obrony". I Mariusz przeszedł - zdradza rozmówca WP. 

Powodem, dla którego Jarosław Kaczyński ma powierzyć tekę wicepremiera ds. bezpieczeństwa Błaszczakowi, ma być zyskanie większej kontroli nad koalicjantem PiS Zbigniewem Ziobrą. W skład komitetu ds. bezpieczeństwa oprócz szefów MSWiA i MSZ wchodzi bowiem minister sprawiedliwości.

>>>To Zbigniew Ziobro naprawdę rządzi w PiS?! Kaczyński może wpaść w furię!

>>>Kaczyński pójdzie na wcześniejszą emeryturę? Jego brat nie ma żadnych wątpliwości

Wina TUSKA! Emeryci na bazarze KŁÓCĄ się o drożyznę | Komentery
Sonda
Czy Mariusz Błaszczak byłby godnym następcą Kaczyńskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE