Kim jest Łukasz Mejza nowy wiceminister sportu? "Niektórych trafia szlag"

2021-10-14 21:46
Łukasz Mejza
Autor: Piotr Molecki/East News

Łukasz Mejza (30 l.) jeszcze w marcu był opozycyjnym radnym sejmiku lubuskiego. Wszystko zmieniło się za sprawą tragicznej śmierci posłanki PSL Jolanty Fedak (+60 l.), która przegrała walkę z rakiem. Od momentu wejścia do Sejmu Mejza szybko wyłamał się z opozycyjnego PSL i zaczął głosować wraz ze Zjednoczoną Prawicą. Teraz jego lojalność została nagrodzona... funkcją wiceministra sportu. Niektórzy posłowie PiS są oburzeni takim handlowaniem stanowiskami za głosy. W szczególności, kiedy handluje się nimi z Mejzą.

Łukasz Mejza zdaniem dziennikarzy Onet.pl ma sporo wrogów na prawicy - Proszę pana, niektórych szlag trafił, jak to usłyszeli – mówi poseł PiS, który w Sejmie zasiada od 2015 r. – Facet znikąd, przez lata kumał się z naszymi wrogami, nie wykonał cienia pracy na naszą rzecz w żadnej kampanii, a teraz dostanie gabinet, szofera, ministerialną pensję i będzie się do niego mówić „panie ministrze”. Przecież to ręce opadają – dodaje informator Onetu z partii rządzącej. Kolejną rzeczą, która ma niepokoić część posłów PiS to sprawa z oświadczeniami majątkowymi posła. Jeszcze w 2020 r. deklarował, że ma 150 tys. zł oszczędności. Tymczasem jak wynika z jego oświadczenia majątkowego złożonego kilka miesięcy później w Sejmie, wiosną tego roku na koncie miał już 450 tys. zł. W pandemicznym 2020 r. zarobił też ponad milion złotych. To wzrost o ponad 700 tys. zł w stosunku do 2019 r. 

– Szczerze? Nie ufam mu. Do wszystkich w kuluarach zagaduje, z wszystkimi się wita, prawi komplementy. Z drugiej strony naprawdę mało o nim wiadomo, choć był wcześniej radnym. Jak dla mnie to trochę dziwny klimat, mówiąc delikatnie – przyznaje kolejny poseł Prawa i Sprawiedliwości, który w rozmowie z Onetem określił Mejzę mianem „cwaniaka”.

Jak myślicie, czy nowy wiceminister sprawdzi się na stanowisku i wykaże kompetencję? >>>Politycy Porozumienia dostali propozycję od PiS-u. "Polityczna korupcja". Gowin ujawnia >>>Nauczyciel WF po latach wygadał, co w szkole robił Kamil Bortniczuk, przyszły minister sportu!

Super Raport 14.10 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska oraz Michał Kołodziejczak - AgroUnia) Sedno Sprawy: Joanna Mucha
Sonda
Czy Łukasz Mejza wzbudza twoje zaufanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE